zjentek

Blesková povodeň je důsledkem bouří bez hromů?

Blesková povodeň!

Nejlepší odpověď
Drap

Nemá to s bouřením nic společného. Blesková je proto, že příjde rychle, jako blesk.

Další odpovědi
Dochy

Blesková povodeň nezávisí na množství blesků, ale na množství srážek a stavu krajiny.

Kepler

Blesková povodeň bývá důsledkem jakýchkoliv přívalových dešťů. Může to být bouřka z tepla, ale nemusí být. Za krátkou dobu spadne velké množství srážek, které půda nestačí pobrat. Dlouhotrvající slabší deště spojené s frontou nebo několika frontami mohou způsobit rozsáhlejší „normální“ povodně.