Avatar uživatele
slad08

Blechy psí?

Co mám dělat, když můj hafan má nějaký breberky (nejspíš blešky). Dlouho jsem ho docela nekoupal a tak jsem ho dnes celého vykoupal (použil jsem psí šampon)a pořád nějaké má?
Jestli máte nějakou zkušenost nebo typ, tak prosím poraďte. Je to pes v bytě.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? BENYTA, chudst, Adula.57 před 4612 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Danča84

Nevím značku, ale zajdi na veterinu, tam ho nastříkají sprejem, možná dostane i injekci. Nebo se poptej po vhodném přípravku ve zverimexu. Jako prevenci je dobrý obojek proti blechám.
Jo, a nevěř tomu, „to jsou blechy psí, ty na člověka nejdou“. Kolegyně je měla od dvou psů i v bytě, a zbavovat se jich nebylo nic lehkého:-(

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Deli

Nastříkat přípravkem FRONTLINE nebo podobným.
Protiparazitní obojek také funguje.
Nebo – ne injekce – ale „kapička“ mezi lopatky, prodává se na veterině.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
BENYTA

Nechce se mi věřit,že nepoznáte blechu!
Koupáním se zbavíte části dospělé populace, mladé tam máte do dvou týdnů. A že se pejsek nedrbal? No, možná ho nikdo neviděl…
Pro vás jediná možnost veterinář – podívá se, nakolik je pejsek zamořený a podle toho určí postup. Všechny přípravky jsou totiž preventivní, takže i po aplikaci pipety v kohoutku, rázem nebude vyhráno. Mladé se narodí, psa pokoušou a pak bídně zhynou. Hlavně už nekoupejte, at mu zůstane ochranný film a ty kousance neškrábe. Jo, a pelíšek vyperte, ale až po léčbě, aby už tam nepadala další vajíčka,nebo hned a pak znovu. A podělte se, co že to měl za breberky, až ho vyléčíte, zase tady!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek