slad08

Blechy psí?

Co mám dělat, když můj hafan má nějaký breberky (nejspíš blešky). Dlouho jsem ho docela nekoupal a tak jsem ho dnes celého vykoupal (použil jsem psí šampon)a pořád nějaké má?
Jestli máte nějakou zkušenost nebo typ, tak prosím poraďte. Je to pes v bytě.

Nejlepší odpověď
Danča84

Nevím značku, ale zajdi na veterinu, tam ho nastříkají sprejem, možná dostane i injekci. Nebo se poptej po vhodném přípravku ve zverimexu. Jako prevenci je dobrý obojek proti blechám.
Jo, a nevěř tomu, „to jsou blechy psí, ty na člověka nejdou“. Kolegyně je měla od dvou psů i v bytě, a zbavovat se jich nebylo nic lehkého:-(

Další odpovědi
Deli

Nastříkat přípravkem FRONTLINE nebo podobným.
Protiparazitní obojek také funguje.
Nebo – ne injekce – ale „kapička“ mezi lopatky, prodává se na veterině.

BENYTA

Nechce se mi věřit,že nepoznáte blechu!
Koupáním se zbavíte části dospělé populace, mladé tam máte do dvou týdnů. A že se pejsek nedrbal? No, možná ho nikdo neviděl…
Pro vás jediná možnost veterinář – podívá se, nakolik je pejsek zamořený a podle toho určí postup. Všechny přípravky jsou totiž preventivní, takže i po aplikaci pipety v kohoutku, rázem nebude vyhráno. Mladé se narodí, psa pokoušou a pak bídně zhynou. Hlavně už nekoupejte, at mu zůstane ochranný film a ty kousance neškrábe. Jo, a pelíšek vyperte, ale až po léčbě, aby už tam nepadala další vajíčka,nebo hned a pak znovu. A podělte se, co že to měl za breberky, až ho vyléčíte, zase tady!