FOG

„Blba otazka“

Je nekde tunel pro ponorky a rakety?

Odpovědi
kapka

Je jich spousta. Vybudovali je mimozemšťani v době, kdy sem lítali celkem běžně budovat kde co. Byli to takoví malí zelení budovatelé. 😁

tom004

Možná na Marsu,ale ale ověřit to mohu až v roce 2250.To už budu mít naspořeno na cestu.

mosoj

Nevím přesně jak to myslíte, ale v jistém smyslu existují. Systém strategických raketových podzemních sil který vlastní jak USA tak Rusko, je propojen tunely
kterými se rakety přemisťují ze sila do sila.
Sila jsou od sebe vzdálena i desítky kilometrů. Je to proto aby nepřítel nevěděl které silo má zničit. Některá jsou prázdná, některá plná a tento stav se obměňuje.
Kdyby se to dělo po zemi tak je to viditelné.

U ponorek jsem četl, že mohou vplout pod vodou do uměle vybudovaných doků, kde jsou do určité míry chráněny.
Takže nepřítel zase neví kde se ponorka zrovna nachází. Jestli v moři nebo v doku.
Jistá si ale může být jenom v moři.
Tam je téměř nezranitelná.

Michal47

Tyto tunely jsou stavěny v pásmu Gazy na hranicích s Egyptem Araby. Dopravují jimi ale pouze rakety. O ponorkách nevím nic.