Reezo

Bitcoin mining přes guiminer, má někdo zkušenost?

Má tu někdo zkušenosti s bitcoinama a s dolováním?
jestli ano tak jakou zkušenost a jak přesně to funguje?
prosím odpovědi jen od těch, co mají přímou zkušenost, nebo aspon z doslechu.

Odpovědi
jindra84

Obecně jak to funguje si najdeš všude. Já se tím začal zabývat poslední měsíc a co jsem zjistil a dopočítal se, tak s těžením na GPU nám už asi ujel vlak, resp. možná je ještě možnost na poslední chvíli naskočit, ale těžko říci jestli to má smysl. Základní průser počítač žere el. a ta stojí pomalu víc než co vytěžíš. 1) možnost pokud máš el. zdarma, 2) pokuď máš spolehlivé výkonné železo v záruce s dobrou účinností (výkon vs. spotřeba) a pořád je riziko že bitcoinu přestanou lidi důvěřovat a padne. Pokud ti nevadí tohle riziko, možná lepší si ty BTC nakoupit rovnou a spekulovat na růst, protože při těžení s nízkou efektivitou děláš v podstatě totéž. Možná by mohl být pro opozdilce jako my zajímavý litecoin a další cryptoměny. Litecoin(LTC) hlavně pro odlišný algoritmus těžení tzv. scrypt na které se zatím FPGA a ASIC nevyplatí. FPGA asi použít půjdou s RAM, ale ASIC by byl příliš drahý(o tom ale prd vím, to jsem různě načetl) Čím více lidí těží, tím jsou jejich podíly menší, roste náročnost a efektivita je důležitější. Podobně jako se zavíraly zlaté doly s tenkou žílou, kde bylo těžit dražší. Hlavně nezkoušej jako já těžit na GPU v noťasu! 😁 Nemusí tam být souvislost, ale během 24h těžení na rok starém Ideapadu z570 se mi posral větrák a vytěžil jsem pár haléřů. Známý má mašinu na 250Mhas a el. zdarma a má spočítané při kurzu který se ještě dost propadl na 1000Kč měsíčně. Ale zabývat se bitcoinem může být i tak perspektivní! Vymysli a nabídni nějaké služby okolo. Na zlaté horečce vždycky nejvíce vydělali ti co prodávali lopaty! 😉