Curiosity

Bít či nebít děti? Jaký je Váš názor? Jedná se mi i o blbé výchovné plácnutí na zadek.. Je to nutné, nedá se to jinak?

Chtěla bych jednou své děti vychovávat bez fyzických trestů. A to jakýchkoliv. Myslíte, že je to možné?? Nějaké zkušenosti s výchovou dětí už mám a vím, že je to docela náročné!! 🙂 JAKÝ JE VÁŠ NÁZOR A JAK TO ZVLÁDÁTE BEZ FYZICKÝCH TRESTŮ? Děkuji!

Nejlepší odpověď
Berušinka

Tak kdybych se musela rozepsat, tak by to po mně asi nikdo číst nechtěl =).
Když hlídám děti, tak je zásadně nikdy nebiju, nejsou moje. Většinou jsou se mnou hodný a stačí zvýšit hlas.
Pokud půjde o moje děti, tak si myslím, že občas jedna přes zadeček nebo přes ručku vyřeší několik scén, které slovem domluvit nejdou. Ale nejvíc důležitá je při výchově důslednost (to je něco jako se psem – prominte, že přirovnávám psa k ditěti, ale je to něco podobného). Když se nastolí pravidla, tak to jde lépe udržovat než když si dítě dělá, co chce a my na to rezignujeme, protože nejsme důslední.
Ale lépe to asi napísají rodiče, co tu jsou.

Další odpovědi
hanny 2

Tak moje zkušenost je taková,že mého syna jsem vychovávala stylem „škoda rány,která padne vedle“.Když chodil na základku,tak mě jedna učitelka řekla,že je vidět,že je dobře vychovanej,protože když mu něco vyčítá,tak klopí oči a drze neodmlouvá,což většinou ostatní dělají.No užila jsem si s ním dost.Naopak dcera,která je mladší,nikdy dostat nemusela.Moje neteř razila heslo,že svoje dítě nikdy bít nebude,dnes má 2letou dceru a je z ní zralá na psychiatrii,dokonce s ní chodí k psycholožce,pro­tože si s ní už neví rady.Takže NIKDY neříkej NIKDY!!!

chudst

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/fyzicke-tresty-kdo-bije-sve-dite-tak-ho-prece-nemuze-mit-rad

S dovolenim prekopiruji svoji odpoved :)

Fyzicke tresty rozhodne neuskodi. Dobre mirene placnuti po zadku ci ruce je daleko efektivnejsi, nez mluvit. Placnuti po zadku ci ruce != mlaceni a biti.

Jak uz tu nekdo psal – kdyz to bylo aplikovano na me, vzdycky jsem vedel, za co jsem to dostal. Ale rozhodne VSEHO S MIROU. Nejdrive parkrat napomenout a teprve kdyz si dite (i zvire) neda rict, tak proste vyvodit prislusny fyzicky trest.

Coz neznamena zmlatit ho do fialova, ale proste jak rika Cimrman – „ulekova fixace je dobra na zapamatovani“. Nakonec opet podotykam – pouzivat pouze, pokud dite/zvire opakovane na ‚hlasove povely‘ neposloucha, takze musi nastoupit neco, nac budou poslouchat.

Kazde dite je jine – nekterym detem treba staci rict a poslechnou okamzite. Ale takovych je malo.

==========

A dodavam k DDarentovi: uz je i u nas? To je totalni hovadina. Jak jsem psal kdysi, zpusob mluveni plati jen na nektere deti, na ty palicate je potreba neco jineho. Na vas to mozna fungovalo, na me to nefungovalo nikdy. Ja radeji bral par facek (obrazne receno, facky jsem nikdy nedostal), nez zakaz neceho a fungovalo to stejne (ci respektive ucinneji, zakazy na me nikdy neplatily).

Banshee

Mě mamka nikdy nemlátila a myslim, že nejsem ani rozmazlenej spratek ani hajzlík :) Jde to určitě i bez toho. Dítě vlastně je kopie rodiče, jak se před ním chováte vy tak Vás pravděpodobně bude napodobovat. Takže myslim že to jde i bez bití.

tom004

Nikdy jsme od rodičů nedostali žádný výprask.Naše dcera neví,ani co je pohlavek.Já si myslím,že těmito tresty,rodiče,ve většině případů,nahrazují svojí neschopnost najít jiné řešení.A někdy to bývá i jejich špatná vzpomínka na dětská léta.Prostě jsem přesvědčen,že věci se dají řešit i jinak,a hlavně s klidnou hlavou.

anonym

My jsme syny nikdy neuhodili , ani " vychovnou " na zadek nedostali – proste nic. Ale starsi syn mi porad tvrdi , ze jednou na zadek dostal. 🙂 Mam uz dospelaky , sikovne syny a chvalim je za to casto a dekuji , ze jsou tak prima. Oba odmaturovali , maji hezkou praci i hezke pritelkyne . 🙂 Urcite to jde , verte mi , ja sama nikdy v zivote nedostala , ani moje sestra. A ja nekdy za parfacek fakt stala … utikala jsem za klukama uz ve 13 " na pusinkovani ". 🙂 -iv- P.S. Dnes utikam pred pusinkovanim. 🙂

Deli

Ono je to bití stejně k ničemu. Líp je rozdejchat vztek a pak to vysvětlit. Mám holky 9,5 a 1,5 roku a klidné vysvětlení funguje u obou. (Jo – a já si občas jdu do kuchyně třískat pukličkama, vztek tak odreaguju hlučně, ale neškodně.)

pokazdejinak

dobrovolně se přihlásím, že patřím do skupiny rodičů, co výchovné plácnutí občas používají… teď už to není tak často jako dřív – teď už na ty zlobidla stačí houknout a snaží se :)

zabírá počítat do tří, ale když na tři neposlechnou, tak přes zadek dostanou – plané vyhrožování ty prckové prokouknou okamžitě – protože když to bylo slíbený, tak to musí přijít

jen jedna situace za všechny – když se můj dvouletý syn hnal k silnici a na žádné volání nezastavoval, tak dostal pořádnou a zopakovala bych to znovu, protože si takhle velmi rychle uvědomil, že silnice může být hodně nepříjemná… a jsem radši, že nepříjemný pro něj byl jen bolavý zadek, než nějaké daleko vážnější zranění od auta

Katusa

Děti nemám, nemohu soudit, samozřejmě, že bych raději nebila…líbí se mi co nejdřív ujasnit pravidla a vyjednávat (než napočítám do 5…nebo tě plácnu), mám odpozorované, že většinou raději poslechnou…ale třeba jen pozoruju špatné exemláře a nebo je to individuální a pak se budu jednou divit…I když mě taky stačilo vařečkou jen postrašit, třeba je to dědičné. Na druhou stranu když poslouchám co vyváději dětičky na druhém stupni základky (mamka je učitelka a metodik prevence, takže to mám opravdu z první ruky), tak bych vzala rákosku a bila a bila

venkovan

Chtít je jedna stránky, jak se vyvine situace je stránka druhá.
Někdy správná facka v pravou chvili je víc než tucet slov.
Ale kdy je ta správná chvíle záleží na intuici a pudu rodičů. Ale když je čas a dítě není doslova paličaté, tvrdé, je lepší si i to plácnutí odpust.

DDarent

Fyzycký trest je zakázán ústavou… Porušujete tím zákon o lidských právách a svobodách, a ještě to sem píšete??? Trest musí být bez jakýchkoli fyzických i psychyckých újmů z pohledu dětí. Nejlepší trest je tedy zakázání PC, playstationu, televize, nebo se povině učit.

fcoop

Jedna rána – oprávněná – dokáže zázrak.
Když už není vyhnutí. Tak to prostě funguje.
Dnes to tak nechodí,spousta lidí se ohání bůhvíčím,aby si zdůvodnila,proč děťátko neuhodit.
Výsledky tohoto pedagogického přístupu potkáváte denně na ulici.
Nikdo přece neříká,ani si nemyslí,že se má malý Pepíček lynčovat za kuli z češtiny.

http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/fejeton-facka-pry-neni-argument-d34-/p_spolecnost­.asp?c=A110601_­075605_p_spolec­nost_wag

tom004

Pro Berušinku. To přirovnání se psem,je naprosto v pořádku.Měli jsme doma služební ovčáky,a táta vždy říkal,„pes je takový,jaký jeho pán“.