Fuu-chan

Biologické vlastnosti vody

Na netu jsem žádné nenašla. Věděl by někdo, jaké jsou biologické vlastnosti vody? Předem děkuji :))

Nejlepší odpověď
Lucijej

Voda poskytuje životní prostředí (umožňuje vznášení bez výdaje energie a nutnosti opěrných soustav – plankton, dále umožňuje existenci vemi hmotných organismů, kteří by na souši neměli dostatečnou opěrnu soustavu.) Dále voda díky obsahu kyslíku umožňuje dýchání přes žábry, a v případě znečištěné vody také poskytuje některé živiny, hl. fosfor a dusík.