Helena114

Co kromě masa obsahuje dostatek bílkovin?

Dobrý den, je mi 13 let a jsem vegetariánka, poslední dobou se cítím divně, je mi špatně od žaludku, bolí mně břicho a mám časté křeče v nohách, tak mně napadá, jestli to může být nedostatkem bílkovin, a ještě, co kromě masa obsahuje bílkovin dostatek. Děkuji.

Nejlepší odpověď
marci1

Mezi dobré rostlinné zdroje bílkovin pro vegetariány patří : sojové maso, robi, tofu, seitan, konopné semínko, pohanka, luštěniny, vlašské a lískové ořechy, kešu, mandle. Podrobněji : http://www.spek­trumzdravi.cz/mo­hou-rostlinne-bilkoviny-nahradit-bilkoviny-ziskane-z-masa

Další odpovědi
postcd

kapusta obsahuje snad více bílkovin než maso. dej si hledat ve vyhledávači jako google: tabulky potraviny množství vílkovin, zelenina nejvíce bílkovin . apod. jinak kromě zeleniny a ovoce se zaměř také na různá semínka jako sezamové, lněné, konopné. dá se to levně koupit ve velkém v potravin. kvalitě. dá se to mlít a přidávat do lecčehos, jinak také oleje za studena lisované, ořechy, pij také dost vody neslazené
Doplňuji:
tak o té kapustě to byl nesmysl.
zde tabulky kde se dá vyčíst množství bílkovin
http://www.nu­tridatabaze.cz/vyh­ledavani-potravin/podle-nutrientu/?id=3
http://www.fitness-produkty.cz/clan­ky/zdrava-vyziva/kaloricke-tabulky-zelenina.html

anonym

Živočišné bílkoviny nenahradí nic – a ve tvém věku je vegetariánství vysloveně škodlivé…!
Pokud se ti příčí jíst maso, jez aspoň vejce, sýry (nejlépe tučné, ´light´ jsou nechutné ´plasty´), pokud netučné – pak třeba tvarůžky. A máslo a sádlo… Nejde totiž jen o nedostatek živočišných bílkovin, ale i třeba vitamínu D.
Nejlíp ale uděláš, když se naučíš jíst i maso…
😉

da ny

mowla ti podává výstižnou odpověď!!! Souhlasím, lépe bych to nenapsala :)
Jen doplním, že kromě vit. D ti mohou chybět i další vitamíny a prvky!
Z dnešní zejména marketové zeleniny se lidskému tělu mnoho vitamínů nedostane a neumí přijmout (zpracovat). Je však velmi vhodné ji konzumovat.
Živočišnou bílkovinu dítě i teenager velmi potřebuje, jinak organismus strádá.
Může být velmi ohrožen.

Pajka.111

Je, to je ale super nápad. Já totiž s kvalitním příjmem bílkovin hodně bojuju. Tak jsem ráda, když sem tam někdo něco takhle doporučí. Ten mujbilek neznám, ale zkusím ho.

SuzanKa

Já si třeba teď plánuju koupit https://www.muj­bilek.cz/. Je to bílkova, která nabízí celou řadu možností přípravy. Docela se těším, rotože jinak do sebe nedostanu tolik potřebné bílkoviny.