Avatar uživatele
Registrovaný

Bible: Smysl ukřižování, Saulovy smrti, Davida, Saula, Holoferna. Jak na výše zmíněné pohlíží Starý zákon?

Jak na výše zmíněné pohlíží Starý zákon? Náboženství

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Stříbrný

Starý zákon je to původní - a dnešní - židovské náboženství.* Smyslem je čekání na Spasitele, kde přívrženci Ježíše byli toho názoru, že to je on. On toho názoru nebyl, ale když viděl, jak moc si to přejí, tak povolil, ale nikdy to takhle neřekl. Do Nového testamentu, který byl sepisován pár set let potom, se to ale dostalo, a tak se stal Ježíš "Kristem" (Spasitelem).

*) Pár set let před Ježíšem měli Židé "mnohobožství", a hlavním bohem byl Jahve se svojí ženou ...(Achšana, nebo tak nějak). Židovský král slíbil Jahvemu před jednou bitvou, dá-li mu vítězství, zakáže uctívání těch ostatních bohů.
A tak se i stalo :D

Smysl ukřižování je už jen křesťanským alibismem, kterým se snaží vysvětlit nevysvětlitelné, a kde jim jiní vytýkají hřešení proti božím zákonům stvoření a funkce světa. Křesťané ale dodnes tyto biblické nesmysly obhajují. Různých nových Ježíšů se už objevilo od té doby "požehnaně", ale jejich učení se nemohlo rozšířit, neboť mocný Vatikán je vždy umlčí :DDD

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Nerozumím otázce. Ukřižování není ve Starém zákoně, zbylé tři tam jsou, ale v různém kontextu. Pláte se, co mají společného?


Avatar uživatele
Bronzový

Vyplývá to z kontextu těch kapitol kde je ten příběh popsán a také třeba mnohem později jiný inspirovaný autor daný "problém" ještě zmíní a rozvede, takže člověk si více uvědomí souvislosti a smysl

význam: poučení, poznání osobnosti živého Boha, který má jméno


Avatar uživatele

Starý zákon je samá krev,boží tresty a hnus, je to doba před založením letopočtu,před narozením a smrti vykupitele(fanatického sektáře a spontánního sebevraha) za lidské hříchy (nevědomost),dogma je systém vyjadřování s určitými pravidly,bible je historické dogma,které se stalo těžištěm všeobecného systému bytí,už jenom ten letopočet,podle kterého se řídí celý svět,nevím zda-li je to dobré nebo ne,ale je to tak.
Doplňuji:
Např.ve své osobní mysli,která je mým teriroriem různých názorů a náhledů na různé události,které život přináší,si logicky udělám či najdu systém,abych mohl fungovat a zapadat,všude je stejný princip s jinými pohybovými gesty,základ je černobílý,to ostatní je alternativní nástavba,něco jako příchuť k náplni na pevný podklad.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2598
Zlatý Drap 1749
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 757
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 583
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 542
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.