misskas

bezztratovy WMA-(zabaleni do RAR)

mam dotaz prevedl jsem cele album do wma (1653kbps) (samozrejme ze funguje v poradku),doplnil jsem do nej ID skladby,a potom zabalil do RAR -puvodni velikost 512MB ale po zabaleni ma jen 102MB a po rozbaleni jsou soubory v poradku jak je to mozne?
Doplňuji:
však jsem převedl do bezztratového wma ale proč je po zabalení ta velikost tak malá?

Odpovědi
Michal Kole

Asi nebyli z WMA při enkódování odstraněny všechny neslyšitelné zvuky 1 MB datový tok je dost vsoký běžné MP3 má tok 128 kb/s
RAR akorát udělal to, že opakující se bity 1+1+0+0+0+1+1­+1+1+1+1+0+0+0
napsal jako 1×8 + 1×6.
Doplňuji:
RAR je je optimalizovaný na kompresi dat WMA je spíš na kvalitu hudby, aby se dekompresí nezatěžoval moc procesor a mohla se hudba přehrávat bez zbytečné zátěže HW, pak by docházel k „tichu“ než se data extrahují z archivu a procesor je zpracuje