tazatelka

Bezpečnost osobních dat na čtečce kreditní karty II.

Nešlo mi o to, jstli se někdo bude koukat na můj zůstatek konta. Spíš o spojitost, že e-shop ten a ten může mít informaci, že pan XY platil kartou číslo YZ. To už přece zneužitelné být může.

Odpovědi
mosoj

K čemu použiješ moje jméno a číslo platební karty ?

Důvod je trochu jiný. Je to ochrana proti zneužití karty. Sice slabá ale je.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/platba-cizi-kreditni-kartou

anonym

Ne, ne.
e-schop má k dispozici pouze to, že platba byla provedena.
Platba probíhá přes zabezpečenou stránku platební společnosti se kterou má smlouvu.
e-shop má k dispozici jen tvou adresu a jméno, které jsi jim sdělila a dále má ke zboží přiřazenou platbu.
stejně vše probíhá pod čísly.
Ty vybereš položku 1234, 5623 atd
pak zadáš jméno a adresu
v účtárně k objednávce přiřadí platbu
ve skladě k objednávce jméno a zabalí to.