Rommart

Poškodí bezoplachový odrezovač pozinkovanou vrstvu, která je od výroby nanesená na karoserii Peugeotu 307?

Dobrý den, poškodí Bezoplachový Odrezovač pozinkovou vrstvu která je od výroby nanesená na karoserii Peugeotu 307? Známý tvrdí že tím bude narušena struktura antikorozní úpravy karoserie. Nechci proto zkoušet tuto jednodušší variantu odstranění koroze spodku dveří chemickou cestou. Kdybych měl kde jinde možnost zjistit pravdu tak bych to udělal. Leč vím že i tady jsou lidé velmi znalí. Proto se obracím se svým dotazem tady. A předem moc děkuji za Vaše odpovědi.

Původní neotázka
Bezoplachový Odrezovač a pozinková úprava materiálu

Nejlepší odpověď
mosoj

„Bezoplachový“ odrezovač obsahuje kyselinu fosforečnou a etanol. ! „Oplachový“
jenom kyselinu fosforečnou. Bezpečné použití je pouze na železné kovy, kdy se tvoří vrstvička fosfátů, která zabraňuje další korozi železa. Barevné kovy ( zinek) to určitě naruší . Zřejmě se uplatní také fosfátová úprava, nicméně zinek je zinek. Nicméně ani toho použití odrezovače bych se nebál.
Osobně bych rez očistil mechanicky a nastříkl zinkovým sprejem. Na to potom klasická úprava tmel, plnič, barva.