Drap

Běžně se uvádí, že vesmír vznikl před 14 miliardami let velkým třeskem. Co bylo před tím ?

Nejlepší odpověď
fcoop

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-bylo-pred-velkym-treskem

Čas od času se objevují úvahy o tom, co bylo před velkým třeskem. Nejnovější názor Paula Daviese zní stručně: „Nic.“ Odpověď jistě lepší, než fantazie o řetězu vesmírů, kde zánik jednoho je zrodem druhého.

http://www.go­ogle.com/sear­ch?q=co+bylo+p%C5%99ed­+velk%C3%BDm+t%C­5%99eskem&hl=cs&sou­rceid=gd&rlz=1Q­1GGLD_csCZ348CZ348&aq=t

Další odpovědi
www

Vzhledem k názvu snad malý, nebo žádný třesk.
Můj názor 😁.
Nikdo to neví a asi ani vědět v dohledné době nebude, jen měnící se teorie.

dudu

Existuje něco jako teorie membrán podle níž zmíněné třesky vznikají když tato energetická uskupení o sobe ducnou. Takto, jako mýdlové bubliny vedle sebe neustále vznikají další vesmíry. Jejich rozměr je sice prostorově omezen a „bubliny“ se navzájem ovlivňují zejména hmotností, ale stále se jedná o pouhou přeměnu čehosi z antropie do lepšího uspořádání, např. v tzv. „psí energii“.
Doplňuji:
Cílem je pak snaha kohosi nad námi o akumulaci informací o smyslu všehomíra.

kenyrts

můj názor je,že z ničeho nemůže nic vzniknout.....

Jikra

Můj názor je stejný jako má kenyrts.A protože všichni víme kulový o vzniku tak si myslím že teorie velkého třesku je jen taková berlička aby se z toho i sami vědátoři nezbláznili.