deliris

Bezlepková dieta – najím se na ostrově Thassos?

Dobrý den, zítra odlétáme na sedmidenní pobyt na tomto krásném ostrově. Ještě jsem tam nebyla. Myslíte, že se to tam dá zvládnout bezlepkově?
Doplňuji:
Hmm, děkuji za odpovědi, zásoby samozřejmě beru. Ale měla jsem na mysli takový gyros. Dělají to tam v nějaké zahuštěné omáčce? Nebo Musaka? Je to malý ostrov, supermarketů tam je pár, ve všech prý skoro stejné zboží. Všude mám s jídlem problém, tak se ptám, jestli bude problém i tam. Díky.

Nejlepší odpověď
chudst

No… predpokladam, ze supermarkety tam maji. Takze si zjistete, jak se recky rekne „bezlepkove“. Ale… pokud skutecne musite bezpodminecne mit bezlepkovou dietu, radeji si vezmete sve zasoby. Nikdy jsem se s tim extra v Recku nesetkal. (Predpokladam, ze je to v Recku. Na druhou stranu, nikdy jsem se po tom ani nepidil.)

Ale ani temi supermarkety si nejsem jist. Tam oznacuji supermarket totez, co je u nas normalni obchod a na hypermarkety jsem tam nenarazil (jezdime do malych vesnicek u more). Bezlepkove vetsinou mivaji prave v hypermarketech, v normalnich obchodech je bud nemaji, nebo jen minimum.

A kazdopadne: krasny pobyt!

Další odpovědi
Valky

Určitě jedete all inclusive a tak si nějaké to jídlo vyberete. My byli letos v Hurghadě a najedla jsem se tam výborně – často používají rýži a zeleninu, takže je to paráda.. :o)
Doplňuji:
daginka: Né, ptá se jen proto, že jí to asi baví.. ;)
Uvidíte, že se najíte bez problémů, na takových exotických místech se neomáčkuje a ani moc pečivo tam není typické… ;) Fakt rýží a zeleninou nic nezkazíte a týden to zvládnete :)))

hanulka11

Jezdím do Řecka pravidelně , pochutnáš si neboj .
Tak gyros se dělá bez omáčky , hodně si pochutnáš na grilovaných masíčkách od kuřecího, vepřového skopového, v mnoha variantách bez omáček na ty si oni moc nepotrpějí .V menu jsou to grilmixy . Cca za 6E a je toho opravdu hodně i mleté maso .

samozřejmě mají i své omáčky , stifado, a pod, ale bez toho se obejdeš ,
musaka se dělá navrchu s bešamelem zapečená , tak si ji nedávej

je tam spousta dobrot takže se můžeš vyhnout tomu co nemůžeš kvůli dietě a navíc všude jsou jídla zobrazena, tak si podle toho vybereš .Já tam prostě ujíždím na gyrosu a v každé taverně je jiný . Výborná jsou grilovaná plněná rajčata a papriky , přinesou ti to také bez omáčky.Někde s hranolky jinde bez . Pochutnáš si na řeckém salátu, grilované fetě , no asi bych popsala hodně moc papíru než bych vše vyjmenovala.
Zkrátka neboj – výběr mají veliký.

anonym

ty máš bezlepkovou dietu? Já jo