IK

Berušky dokáží předpovídat krutou zimu. Co je uprostřed zimy donutí aby udělaly nálet do bytu?

Vědci vyzkoumali, že berušky zalezou na zimu hlouběji, tím více čím bude krutější. Letos mi zhruba před měsícem nalétalo do pražského bytu množství berušek že lezly i po klávesnici, pak zalezly do koutů mezi okny a chcíply.
Připadá mi to jako nějaká zmatenost, nebo je to jen přirozený výběr? Zas takové teplo nebylo aby je vyhnalo za sluníčkem.

Odpovědi
beer

Nic mimořádného. Probudilo je teplé počasí, přezimují totiž pod kůrou atd., což je slunečními paprsky ohříváno. Takže se vzbudily a zákonitě hledaly při odpoledním ochlazení úkryt..