Berou se vitamíny, živiny, minerály na výrobu suplementů ze zeleniny a ovoce, které se nám prodávají v obchodech?

Berou společnosti vyrábějící suplementy/doplňky stravy vitamíny,živi­ny,minerály ze zeleniny a ovoce které se nám poté prodávají v obchodech?

Nejlepší odpověď
Drap

Jen zcela vyjímečně používají ovoce a zeleninu.

Další odpovědi
ivzez

Suplementy/doplňky nedoporučuji, dejte radši
přednost přírodním zdrojům → ovoci a zelenině.

Kepler

Pokud jde o doplňky stravy, skutečně se používají rostlinné zdroje, nebo jejich výtažky. Je to uvedeno i na obalech. Minerály a vitamíny jsou doplňovány uměle.

nyjono

Jak která firma.
Doplnįm ivzez, v běžně prodávaném ovoci a zelenině už moc vitaminů není.
Levnější vitamíny jsou chemické. Ale …vit. C je pořád vitamín C.
Důležité jsou bioflavonoidy. Ty jsou součástí přírodních potr.doplňků a chemicky je vyrobit nelze, zyšují vstřebatelnost a využitelnost jednotlivých přípravkú.
Mám info o firmě, která vykupuje pozemky a pěstuje vlastní zdroje. Pár kamarádů se tam dostalo i na exkurzi a tak to potrvrdili a fotili.
Viděli i testovací pole s různými druhy žížal. Něiterě lezou gíc do hloubky apod 🙂.
Jasný, že v ČR na to není místo.

anonym

Z čeho když ne z ovoce ani zeleniny?

cochee

Například základní surovinou pro výrobu vitamínu C je D-glukosa, v praxi tedy nějaký cukr, ze ktrerého lze D-glukosu jednoduše vyrobit: řepný cukr, kukuřičný škrob atp. Stručný nástin výroby je popsán například zde: http://www.mi­rapa.cz/je-kyselina-askorbova-prirodni-vitamin-c/ a důvodem chemické výroby oproti jeho extrakci z přírodních zdrojů je samozřejmě cena.

ivzez

Je to samozřejmě převaha chemie.
Nekupujte doplňky, dejte přednost ovoci a zelenině.