Kuchařosatan

Berou na některé útvary Policie České republiky lidi, kteří mají jenom výuční list?

Nejlepší odpověď
annas

Už jste se ptal na přiojetí k Městské polici. Podmínky se zřejmě nebudou lišit.

Ale našla jsem obsáhlejší odpověď-

Informace z roku 2018

Dotaz

4. Jaké je minimální vzdělání příslušníka PČR, aby byl přijat do sboru, byly v minulosti nějaké výjimky ze vzdělání?

Odpověď

"Jedním z předpokladů k přijetí do služebního poměru je splnění stupně vzdělání stanoveného pro služební místo, na které má být uchazeč ustanoven.

Minimální stupeň vzdělání, který musí uchazeč splňovat jako kvalifikační předpoklad již v době přijetí, je v případě nejnižší služební hodnosti referent střední nebo střední vzdělání s výučním listem.

Pro příklad v rámci Policie České republiky se jedná o následující činnosti: ozbrojená policejní ochrana zařízení pro zajištění cizinců pod odborným vedením, asistence při provádění základních úkonů Policie České republiky pod odborným vedením do doby úspěšného ukončení základní odborné přípravy a dokončení předepsaného vzdělání – složení maturitní zkoušky a provádění základních úkonů při výkonu strážní služby na určených stanovištích v objektech Policie České republiky a Ministerstva vnitra České republiky pod odborným vedením.

Je na místě zdůraznit, že zákon dává možnost pro zařazení příslušníka se středním vzděláním bez maturity pouze a jen v rámci služební hodnosti referent, tedy do první tarifní třídy. Spektrum služebních úkolů, které je vymezeno nejvyšší náročností, namáhavostí a odpovědností odpovídající zařazení do služební hodnosti referent a první tarifní třídy, je silně omezené, jak vyplývá z výše uvedeného výčtu příkladů nejnáročnějších činností. Právní úprava zákona neumožňuje Policii České republiky žádné výjimky z kvalifikačního předpokladu."

https://www.po­licie.cz/clanek/vzde­lani-a-podnikani-prislusniku-policie.aspx

Jinak více informci zjistíte přímo na PČR.
ttps://www.po­licie.cz/clanek/vzde­lani-a-podnikani-prislusniku-policie.aspx

Další odpovědi
JájsemRaibek

Když tě berou na útvar Policie ČR nezáleží na tom jestli máš nebo nemáš výuční list. :D