Rokio

Berou lidé se zdravotním znevýhodněním práci zdravým lidem?

Je možné, že by lidé, kteří mají nějaký zdravotní hendikep, brali práci zdravým lidem? Pokud to tak je, je to velký problém?

zdroj obrázku: pixabay.com – stevepb

Nejlepší odpověď
Ušel ventil

Myslím že ne,
když už několik měsíců chybí pracovní síla snad všude ,

Nedostatek pracovních sil na českém trhu začíná dopadat na fungování firem. Dvě pětiny malých a středních podniků a živnostníků se už dostaly do situace, kdy kvůli nedostatku zaměstnanců nemohly vzít další zakázku. Více než desetinu zakázek muselo odmítnout 14 procent firem, tři procenta firem dokonce musela odmítnout každou třetí nabízenou zakázku
https://byznys­.ihned.cz/c1-66016000-nektere-firmy-uz-musi-odmitat-kazdou-treti-zakazku-ukazal-pruzkum-chybi-zamestnanci

Další odpovědi
johana 56

Milý Rokio

Ačkoli jsem ve Vašich příspěvcích mohla číst, že poskytujete mj. také psychologické rady, berete to za nesprávný konec.
Zkuste se oprostit od vlastní sebestřednosti a zkoumat problémy lidí ve svém okolí s nadhledem.
Zjistíte, že mnoha zdravotně postiženým nespadla „renta“ 3. stupně do klína bezpracně.
Snažte se alespoň pochopit jak žijí lidé, které zdraví zradilo po 20, 30… letech zaměstnání a zdaleka nedosáhnou na srovnatelný příjem.
S perfektním domácím zázemím vidíte všechno úplně jinak, posuzujete jen své podmínky.
Samostatně žijící člověk s handicapem má nejen problém s uplatněním se v pracovním procesu, ale v mnoha případech vůbec přežít, pokud se nechce zadlužit a schovávat před exekutory.
Možná po několika pokusech podání žádosti o zaměstnaní zjistíte, jakou šanci na úspěch lidé s handicapem v demokratické společnosti mají…

Neberte to prosím jako osobní kritiku, jen se pokuste vžít do situace lidí, kteří to mají mnohem těžší a přesto raději pomáhají těm druhým. Empatie je vzácná lidská vlastnost…

Kepler

V malé míře ano, protože některé firmy upřednostňují nábor osob se zdravotním postižením. Důvod: daňové zvýhodnění od státu. Často se s tím setkávám v nabídce brigád, kde nemám šanci na přivýdělek jako důchodce. Není to ale nijak zásadní.

ivzez

Podle mne osoby se zdravotním znevýhodněným
neberou práci zdravým lidem.

Problém zaměstnávání výhradně invalidních důchodců vnímám
jako problém „politický“. V době, kdy je dost volných míst, mi takové
pobídky firmám přijdou neúnosné.

Dokonce bych řekla i problematické.
Jak mohou např. úklidové nebo bezpečnostní agentury zaměstnávat
přednostně nebo pouze invalidní důchodce? K oběma profesím je
přece potřebná i „fyzička“, dvanáctihodinové směny podle mne nejsou
pro zdravotně postižené vhodné.

orestez

Nečekal jsem ani podobnou otázku. Spíš si myslím že na pozice rozhlasových a TV moderárorů s mistry zvuku by patřili právě ti znevýhodnění. A to bych prosadil aby zdravý moderátor šel dělat něco užitečného. Jen tak se naše společnost, která spolu drží a pomáhá slabším zachová a zůstane. Nebudou zde povalující se masa o kterých se mluví, že jsou přítěží. To my zdraví jsme přítěží.