jirka F

Berete ostrou kritiku od ostatních lidí vážně?

Když vám třeba někdo říká že na něco nemáte,že to uděláte špatně.Berete tuto kritiku vážně a řídíte se podle ní?

Zdroj:Pixabay(zby­tek si dohledejte sami)☺.

Nejlepší odpověď
ivzez

To, že »vám někdo říká, že na něco nemáte,
že to uděláte špatně« apod., není „ostrá kritika“.

Pokud by mne někdo takto počastoval,
šlo by to jedním uchem tam a druhým ven.

Ten, kdo něco podobného používá, chce jenom dehonestovat.
Kritika má být věcná, konstruktivní, nemá urážet (shazovat), měla
by obsahovat i návrh řešení.

Další odpovědi
Rokio

Beru pouze zdravou a konstruktivní kritiku od jiných vážně.

annas

Záleží na tom, zda v soukromí, v zaměstnání, na netu, tedy tam, kde se pohybuje víc lidí, kdy a u čeho, jakou volí kritik formu, zda ve svém okolí vybere jen někoho, ostatní toleruje, byť jde třeba o stejný „prohřešek“.

Kritizovat se musí umět, kritika by neměla ublížit, ale pomoct,

Myslím si, že kritika je zpravidla víc subjektivní než objektivní. Každý má jiný pohled na skutečnost, ale často je rozhodující její forma., obsah, ale i jazyk. .

Když dva dělají totéž, není to vždy totéž …

Kepler

Pokud ta kritika je objektivní, má v sobě zrnko pravdy, kterou jsem schopen přijmout, pak ano. Vyžaduju důkaz a racionalitu. Každý z nás se občas spleteme a nikdo z nás není dokonalý.

Drap

Někdy ano, někdy ne. Záleží vždy na konkretní situaci.

dubraro

Až moc.

EKSOT123

Bohudík v zaměstnání jsem to zažil jen v tom prvním, ale v životě častěji\
Snažím se to uvidět očima kritika – v jaké je pozici či situaci, jaké může mít zkušenosti,…může na tom i něco být, i když je to blbě podáno\\
… beru až moc, jak píše Dubraro, a i když to vyhodnotím jako jalové, dobře mě z toho není. V tom případě se po křesťansku snažím sám pro sebe ospravedlnit kritika – že i když v tomhle případě nedělá dobře, tak v jiných věcech je lepší než já, a tak podobně. „Naštěstí“ jsou v životě i mnohem vybranější „lahůdky“, kritika je proti tomu jak pouhé kousnutí mravence.

jirka F

Dodatek: obrázek jsem vkládal z mobilu takže nevím jestli se načetl správně.

ivzez

Mně se nenačetl vůbec.