Cermak

Berete někdo přes zimu déčko? Myslíte že je potřeba ho doplňovat nebo je to zbytečné?

Berete někdo přes zimu déčko? Nejde o vitamín D?

Nejlepší odpověď
da ny

Považuji to za zcela zbytečné.
Pouhé vystavení oblečejové části slunečním paprskům během letních měsíců
postačí na jeho dostatečné doplnění
Při depresích (Dg.) je vhodné doplnit D3 formou potravinového doplňku.

Další odpovědi
ivzez

Doplňování vitamínu D bych konzultovala s lékařem.
I přebytek některých vitamínů může škodit.

PetaKo

určitě je dobré ho doplňovat .. hodně se o tom teď mluví a dost lidí nere vigantolvit na doporučení lékářu .. nedostatek se dá zjistit z testů a nebo je kolikrát lepší brát to déčko preventivně, tělu to neuškodí ba naopak jedině prospěje