chelsey

Benzín nebo LPG? Lze u Opel Astra, kolik to stojí, víte o šikovné dílně? Díky

Nejlepší odpověď
jendahun

Už o tom tady někdo psal,ale popíšu své zkušenosti.Nechal jsem si zabudovat nový plyn na starém křápu Vaz před čtyřmi roky.Za tu dobu se mi investice mnohonásobně vrátila.Legální montáž mne stála asi 12tisíc.Spotřeba benzínu u tohoto auta je šílená,plynem jsem náklady zredukoval asi na polovinu.Každý rok se musí chodit na revizi plynového zařízení za 200korun.Neměnil jsem zatím nic,kromě jedné hadičky.U nových aut se vstřikováním paliva je montáž plynu dražší-přijde to asi na dvacet tisíc+/-.Pokud jezdíte hodně,za dva roky by se to mohlo vrátit.Plyn v této době vyskočil taky nahoru,je to už asi 18korun,ale pořád je to skoro polovina ceny benzínu.Velkou výhodou je dojezd.Plynová nádrž s cca:40litry plynu + benzín v nádrži třeba 30 litrů = to už je slušný dojezd.Jestli jezdíte málo,uvažoval bych spíš o maloobsahovém autě se spotřebou do 4litrů/100km.Já jsem spokojen a ještě jsem investice do plynu nikdy nelitoval.Je to jedno z mála mých rozumných rozhodnutí.:-))

Další odpovědi
tom004

Na plyn jezdím 4,5 roku bez jakýchkoliv problémů. Spotřeba plynu téměř stejná jako benzinu,ujeté km srovnatelné,možná trochu menší akcelerace. Montáž cca 14 000,–Kč (dnes 20 – 30 000,–Kč). Není co řešit.Koncesované dílny najdete v každém autoservisu při STK.

Drap

LPG se stává výhodou až pourčité době cca po ujetrí 30000km. Cena montáže lPG je kolem 30,tisíc korun. Záleží na systému a kvalitě. Dílen je celá řada, nejlepe se zeptat na reference někoho v okolí bydliště.

Kamix

Nedávno jsem si na https://kralmo­toru.cz/media/o­pel-astra-jaky-motor četl o tom, jaký do Opel Astra zvolit motor a benzíňák mi přišel jako ta nejlepší volba. Taky bych chtěl ušetřit, takže přestavba na LPG zní určitě dobře, určitě je ale potřeba propočítat jestli se to vážně vyplatí.