Během porodu došlo k úrazu a mám popáleniny, musela jsem i na operaci. Mohu žádat nemocnici o bolestné a jak postupovat?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Pokud Vám vznikla škoda, tak samozřejmě můžete žádat její úhradu, ale co vidím v TV tak to bude trvat dost dlouho.

Další odpovědi
venkovan

Pokud úraz nevznikl z vaší viny !

Fidel

Doporučuji, abyste se v této záležitosti obrátila na právníka. Jde o náhradu újmy na zdraví a v případě, že nemocnice Vám odškodnění odmítne, budete muset podat žalobu k soudu. Tam se bude se prokazovat zda škoda vznikla, jakým způsobem, zavinění nemocnice, jednání lékařů, příčinná souvislost mezi jednáním a vzniklou škodou atp. Také bude třeba znalecký posudek. Vůbec se ale nebojte do toho jít! Advokát pro vás může pracovat i za % „ze zisku“. Ještě bych dodal, že pokud vám vznikla zranění způsobená např. vadným přístrojem, je zde objektivní odpovědnost nemocnice a vy to budete mít celkem snadno v kapse.