Packal

Běhání- jak začít?

Jsem už skoro jedenáctileté dítě a chci umět běhat(vytrvalostně, sprint moc neumím). Jak mám začít a pokračovat?

Nejlepší odpověď
anonym

K radě Bezradné doplním – nejdřív se obuj…
😉
Ale vážně – přidej se k někomu, kdo už běhá (ochotnej ´chlápek´ ze sousedství, spolužák,přidej sek oddílu…) – důležitá je technika a tu se sám nenaučíš. A pak už to chce pravdu jen běhat a běhat…

Další odpovědi
Bezradná

Začni běhat :D

marci1

Začni indiánským během ( chvíli běžet, chvíli jít ), pořiď si vhodnou obuv na běhání a neběhej po betoně, spíše na měkčím povrchu. Pomalu si zvykej a přidávej délku běhu. Držím Ti palce. 🙂

mosoj

Kondičně jsem běhal do 53 let. Potom to již ze zdravotních důvodů nešlo.
Začni běhat, ale tak aby jsi si to hned na začátku nezprotivila. Raději menší úseky ale často. Střídej chůzi s během a postupně pomalu přidávej.
Neběhej na kyslíkový dluh.

Obutí je důležité pokud budeš běhat po tvrdých zpevněných cestách. Pokud půjdeš na lesní a polní cesty není to tak dramatické, ale za čas dospěješ k tomu, že nějaká kvalitnější obuv je nutná.

Kelt

Nejlepší by bylo se přihlásit do nějakého atletického oddílu, nebo do sportovního kroužku. Nebo se poradit s učitelem tělociku. ten má na to školu. Existují také knihy a rady Je třeba si vybrat vhodnou obuv, oblečení, podle terénu – může být stadión, v lese atd. Rozcvička, protažení, mírný poklus do zahřátí a pak trénink. Vyber si nějaký úsek a sleduj, jak rychle běžíš – zapisuj si časy, nebo si běhej 30 minut 3 x týdně.
Běhej tak, abys mohl ještě mluvit s někým. Ten může mít třeba kolo. Časem zjistíš zlepšení, více vydržíš, dál doběhneš. Můžeš si pořídit i měřič pulsu a běhat podle něho. Ale všechny tyto rady jsou v nějaké knize o běhání.

bolak

hlavně to nepřeháněj, dětské krůčky, dětské krůčky!

já jsem se loni na popud taky rozhod že budu sportovat (kamarád běhá 30 kilometrové vzdálenosti), a uběhl jsem kilometr a půl, a pak mi začala týct krev z nosu

bluegrassák

Tak v první řadě to oznam doma. Taťka s mamkou budou nadšeni a v tu chvíli vyražte pro botky. Ať rodiče nešetří. Žádný hiphopový křusky ale lehoučký pevný pružný sportovní. Nos je jenom na běhání. Další věc. Běhej každý den !!! Ikdyž se Ti nebude chtít. Začni pěti deseti minutkama, ale běž. I pomaloučku. Indiánský běh bych doporučoval v jiném případě. V zimě to chce čepici a mít zakrytý krk. Empétrojku si zatím neber. To až vydržíš v kuse běžet tak půl hoďky. V každém případě měj opravdu pevnou vůli něco dokázat sobě i ostatním. A začni. Vlez do botek, oblíkni se a mazej. Neboj se toho. Přeji Ti hodně štěstí a pevnou vůli, Čau

TominkaFuky

Ten vypadá super. Podle čeho jsi vybírala? Nebo teda spíš… na co ses zaměřila při výběru?

Vercule

Hele, já jsem si ten shop celý prošla a musím říct, že ta nabídka je neskuteščná. Nicméně, když kupuju třeba nějaký větší stroj, jako teď naposledy rotoped třeba, tak jsem se dívala a orientovala podle jejich nákupního rádce. Ten mi poradil naprosto dokonale. Tak bych zkusila podle toho.

Derrynka

Jojo, já jsem to měla stejně :) Jinak jsem taky byla naprosto nadšená z jejich doručení. Až do bytu a hooodně rychle. To jsem ani nečekala :)

Honzin8

Koukala jsem, že tam mají nákupního rádce. Máš s ním zkušenost? Poradí opravdu vhodný stroj? Já s tím zkušenost nemám, ale něž koupím, co bych ráda, za bych teda potřebovala určitě poradit…

Cizecek.M

No, já jsem dřív ve chodila, ale už to nějak není pro mě. Jsem nějak zpohodlněla :D Ale běhám doma. Denně, pravidelně. Mám doma tento pás https://www.fit­ham.cz/flow-fitness-dtm2000i a perfektně mi vyhovuje.

Vercule

Na fitham jsem se dívala. Mají tu nabídku moc hezkou. Ale dotaz… Podle čeho sis stroj vybrala? Měla jsi nějaká kritéria?

GabulkaA

Já jsem chodila denně, ale poslední dobou to nějak není ono. Vyřešila jsem to koupí pásu domů. Na fitham měli perfektní nabídku. A zase běhám denně :)

XenieRo

Tento https://www.fit­ham.cz/nordic­track-t140. Cenou je to fakt taková super střední cesta a výkonem je vynikajicí. Já osobně jsem z něj vážně nadšená.

SuzanKa

No, jako stejně. Mám naštěstí velikej obývák, tak jsem si ten pás mohla dovolit. Byla jsem docela překvapená, jaký ceny ten fitham má. Jaký pás sis vybrala ty?

SuzanKa

To je taky fakt :) Jaký ten pás sis koupila?

Pajka.111

Ahoj, měla bych dotaz… Jak často chodéte běhat? A jak to zvládáte v těch horkých dnech?

Pajka.111

No jako vůbec. Běhání miluju, ale už minulý léto jsem zjistila, že v těch vedrech tento pohyb není pro mě, no. Vyřešila jsem to tak, že jsem si koupila běhací pás a super. Jako jsem vážně nadšená. Ty to řešíš jak?

SuzanKa

Ahoj, no já jsem to vyřešila tak, že jsem si domů koupila běhací pás a nějaká horka venku mě netrápí :) Můžu běhat, kdy se mi zachce, neřeším čas ani pošasí, trasu ani teren, takže super,

Sonka Pop

Ahoj, já bych hrozně ráda začala chodit běhat, ale nějak se mi nejde odhodlat jít ven. Na jaře a na podzim to ještě jde… Ale teď v zimě se do mrazivého počasí prostě nevykopu… Uvažovala jsem o koupi běžeckého pásu. Máte tip na fakt dobrý pás vhodný pro úplné začátečníky? Díky moc.

XenieRo

Tento https://www.fit­ham.cz/housefit-spiro-80-irun. Je to ideální poměr ceny a výkonu. Takže super, jsem s výběrem fakt spokojená. Perfektně mi vyhovuje.

XenieRo

Já jsem hrozně trpěla tím, že v zimě nemůžu jít běhat. Vyřešila jsem to tak, že jsem si domu koupila běhací pás https://www.fit­ham.cz/housefit-tempo-50 a jsem spokojená. Ven chodím už jen málo, protože doma je to pohodlné a účinek stejný.