iviiik

Kolik bude stát vybagrování prostoru pro bazén?

máme vyhlídnutý bazén za 14 885,– nevíme kolik bude stát vybagrování když má bazén rozměry:Kruhový bazén TREND 460, 4,6 × 1,1 m

děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

To ti takto těžko někdo řekne – jaký terén, jaká půda, co s vybagrovaným materiálem…
Oslov firmy nabízející zemní práce v okolí (ani doprava stroje není zadarmo) a nech si předložit kalkulace – cenové nabídky.

Další odpovědi
zzzzz

Počítej nejen vybagrování, ale i ohlášku nebo stavební povolení zaleží na umístění bazénu, plochu 40m nepřekročíte, ale pokud by byl méně než dva metry od kraje pozemku, bylo by st.povolení nutné, pokud bude dál stačí ohláška. Stavební úřad má 30 dní na vyřízení ohlášky.

Vybagrování moc nestojí, je spíš dražší přijet tím velkým strojem. Pokud je někde kolem vás nějaký zemědělec, zkuste se domluvit s ním, a nebo pak ručně vykopat:-)))

Doplňuji:
Oválný bazén je lepší, kruh je docela nepraktický.

Alesh

Přesně jak píše mowla, nemá smysl to řešit, kolik to stojí teoreticky, ale chce to oslovit firmy v okolí.
Když tedy budu abstrahovat od vlastního názoru, že kruhový bazén na zahrad je totální přepí*enost 🙂, neboť stojí mrtě pěněz nejen si ho pořídit, ale ho i urdržovat, nehledě na fakt, že ti zableje na pozemku místo, nehledě na rizika, že se v něm někdo utopí či bude topit, ať už vlastní děti nebo dokonce cizí. Čili když si to tak všechno sečtu a potrhnu, podle mě ideální ty vyhozené prachy investovat na návštěv pořádných koupališť a aquaparků.
Jinak i když tě mé názory a snad i argumenty nepřesvědčily, pak bych doporučil spíš variantu bazén zapustit do země jen částečně a zemin u k němu přihrnout, vyjde lépe cenově, to bagrování (to by šlo i udělat si sám, že?) je to varianta více bránící nechtěnému pádu do bazénu a i se v tom bazénu rychleji ohřeje voda.

honza19hk

dle toho jakým bagrem což záleží na prostoru. Např u nás se dělá s např s JCB 4CX za 700kč na hodinu. S pásákem do cca 4 tun to bude podobný. jen u pásáku zaplatíš ještě jeho dopravu na místo,zpravidla to je kontejner nebo ho někdo vozí na podvalníku za autem. Přibližně 500–600kč stojí doprava.Samozřejmě dle vzdálenosti.
Šikovný bagrista to má do 2 hodin.Kulatá díra se hůř kope.
Jinak nejlepší je ten traktorbagr,jelikož může přijet normálně po silnici a neplatíš ještě kontejner.

Ludmilka44

Do těch zemních věcí se vám chlapi moc montovat nebudu. Já jsem spíše přes to vyhledávání online. Manžílek pracoval jako bagrista a říká, že vykopat jámu pro bazén 6×8 metrů z https://www.al­bixon.cz/baze­ny/ vyjde zhruba na 19 tisíc korunek. Už aby zase bylo léto. Koupačka v soukromí je skvělá.