cappuccino

Bavilo by vas, splhat se v zastupu na Mount Everest?

To, co se drive podarilo jen nekolika horolezcum, se stava dnes masovym sportem. S patricnym vybavenim a kyslikovou bombou se na tyto hory vydavaji i lide, kteri na to nejsou dostatecne pripraveni. Nekolik desitek z nich uz se nikdy nevrati. Stoji to vubec zato?
Nehlede k tomu, co vsechno po sobe tihle horolezci zanechavaji.

Odpovědi
schranka

Docela ano. Ale ne v nějaké frontě a v davu. Vyšplhat na vrchol nejvyšší hory (a nejen té) je přeci jen něco. Určitý význam to má a událost by to taky byla památná. Adrenalinový zážitek.
Osobně bych se jednou chtěl věnovat horolezectví a dostat se na Everest, zdolat různé hory a projít různá pohoří. Láká mě to. Dokonce bych upřenostnil i jiné, než Everest. Ten především jen z principu, že jde o nejvyšší horu.

Do základního tábora na Everestu se denně dostane pár set lidí. Na Himaláje a na nižší stupně Everestu chodí spousty tisíc lidí, ale na vrchol stoupá málo z nich a na samotný vrchol se dsotanou jen někteří. Za celou historii horolezectví a snah o zdolání Everestu, se tam úspěšně dostal jen zlomek lidí.
Ale byl bych opatrný a raději bych nic nepodceňoval. Faktů a zajímavostí jsem slyšel už několik, i o několika katastrofách a viděl jsem i film Everest. Takže respekt před nejvyšší horou a jejími úskalími.

Drap

Asi ne, ale už jenom se zúčastnit takové akce musí být skvělé. Z těch zástupů se ovšem až na vrchol dostane pouze mizivé procento.

Filip84

Ne, já kolektivní akce a sporty nerad.

A, ne, neláká mne „dojít si“ na Sagarmátha, stejně, jako mne neláká jiný „kopec“ Himálaje. Nehoním zážitky, jestli rozumíš.

Kalim_YT

Spíše ne.