ahold

Baví vás stále odpovídat na otázky jaký význam, nebo původ mají příjmení?

Nejlepší odpověď
klumprt

Ne, ale občas se takhle člověk dozví, jak se někteří uživatelé skutečně jmenují. 🙂 Možná jim začnu místo odpovědí psát informace, které jsem o nich zjistil na internetu.

Další odpovědi
briketka10

Já na ně neodpovídám, když to někoho
zajímá a někdo jiný ten význam ví, proč
neodpovědět.

marci1

Bavilo by mě to. Stačilo by mít knihu Dobravy Moldanové: „Naše příjmení“. Tu bohužel nemám. 🙂
http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/nase-prijmeni-28337

anonym

Já raději neodpovídám a poslední dobou i hypochondrovi.

johana 56

Řekla bych, že je to celkem zajímavé téma, ale jak píše marci1, laikům je odborná literatura většinou nedostupná. Spíš mně zajímá původ a vznik, než vyhledávání informací o konkrétních nositelích příjmení…

annas

Ad johana,

souhlasím s vámi. Pokud původ příjmení vyhledám, neřeším, zda se tak tazatel jmenuje, nebo jde o obecný dotaz.

Na Odpovědích tolik dotazů na původ příjmení není, že by se stále opakovaly. I kdyby tomu tak bylo, jde přece o ojedinělé odborné dotazy, které někomu pomohou na rozdíl od otázek chatovacích.

Včera šlo o výjimku, dotazů bylo víc.

Každý má možnost si vybrat otázky, které ho zajímají a zná na ně odpověď. Když někoho otázka nebaví, může ji ignorovat.

Všehna příjmení se v odborné literatuře nenajdou, často je důležitá vazba na etymologii, další slovníky atd.

Je zajímavý původ nejen příjmení, ale i různých úsloví a slov.

Každý se může svobodně rozhodnout.

briketka10

annas

Přesně to si myslím i já. Neodpovídám na tyto otázky.
Neznám odpověď, ale Vy ano a za to máte u mě uznání.

annas

Ad briketka10, děkuji. 🙂

briketka10

Nemáte za co 😁