Tess1123

Kterou si vybrat školu, když se chci v budoucnu zaměřit na psychologii nebo právo?

Kam na SŠ

Původní dotaz
Baví mě humanitární obory,v budoucnu bych se chtěla zaměřit na psychologii nebo práva.Jaké SŠ byste mi poradili?Ne gympl

Nejlepší odpověď
Drap

Doporučuji gymnázium a potom buď práva, nebo medicínu.

Další odpovědi
annas

Co si představujete pod pojmem humanitární obory?
Humanitární = zaměřený na základní potřeby a zájmy člověka:

Existuje střední škola, obor sociální
"Uplatnění absolventa

Absolvent se uplatní jako pracovník sociálních služeb v různých ambulantních nebo pobytových zařízeních a v terénních službách, při poskytování sociální pomoci dětem i dospělým. Má vědomosti a dovednosti potřebné pro zajišťování přímé péče a osobní asistence klientům, pro podporu jejich soběstačnosti a sociální aktivizaci. Má také vědomosti a dovednosti uplatnitelné v managementu sociálních služeb."

https://www.stred­niskoly.cz/se­arch.html?strin­g=7541M01

Pak pokračovat na VŠ.

--
Psychologie a právo jsou jiné obory, pro přípravu ke studiu na VŠ je lepší gymnázium.

Jinak může jít na kteroukoliv střední školu, získat maturitu a na VŠ studovat psychologii či právo. Chybějící znalosti, které získáte na gymnáziu, si si pak můžete doplnit samostudiem.

Nejlépe je obrátit se ve škole na výchovné poradce a vybrat si školu, která je blízko vašeho bydliště a obor, o který máte zájem.

Hlada

Psychologie a práva jsou diametrálně odlišné obory. Z toho lze soudit, že nevíš, co bys chtěla dělat a proto není možné doporučit odbornou SŠ.

Anikitos

Jestli chceš studovat právo, tak na SŠ více méně nezáleží – jen musí být s maturitou (protože pak budeš muset jít na VŠ – na nějakou filosofickou fakultu s oborem právo nebo psychologie).
Vybral bych si Obchodní Akademii (více méně ekonomie) – ale právo i občanská nauka (psychologie) tam jsou taky.

MonkeyKing

jednoznačně gympl, ten tě připraví, ostatní jsou verbeš a ztracený léta

ivzez

Gymnázium a po něm práva nebo psychologii na VŠ.

Mc Merkurion

… jestli chceš jít na práva do Plzně, tak ti stačí učňák, maturu ti tam doplní …
… jinak doporučuju gympl, budeš mít víc času na rozmyšlenou …