jezdkyně548

Baterie v notebooku se nenabijí, čím to může být, popř. dá se to někde nastavit?

Mám notebook HP, novou baterii, (cca 2 měsíce) která se teď nabije pouze do 69 procent poté píše „napájen ze sítě, nenabíjí se“.
Nenapadá někoho čím to může být, popř. jestli se to dá někde nastavit?

Nejde o to, že baterii potřebuju mít nonstop plnou, ale až ji potřebovat budu, rád bych jí měla nabitou..

Nejlepší odpověď
uccello

Je to nastavením. Měl bys tam mít nějakého HP manažera baterie, kde si nastavíš různé typy péče o baterii. Přítelkyně to má u Lenova taky do 65%, pak to jede ze sítě. Ale ať dáš cokoliv, tak po 2–3letech ti to stejně po odpojení ze sítě nevydrží ani pár minut.

Další odpovědi
štamgast

Protože počítač je připojen k síti a více nabíjet nepotřebuje a proto nabíjení vypne. Moje baterie se taky nikdy nenabije celá, nyní má 95% a nenabíjí.

lexx

baterku reklamuj v místě zakoupení, NTB i adaptér bude v pořádku, proud viditelně dodává, mám Asus asi 3 roky, denně v provozu a nabíjí tak do 97%

jezdkyně548

Díky moc,
bohužel nic jako manažera nikde najít nemůžu..

uccello

Pokud ho tam nemáš, dá se stáhnout.

uccello

Měl by tam být HP Power Assistant. Každý notebook má tuhle utilitku.

jezdkyně548

nemám, zkusím stáhnout..

uccello

Např. u Lenova to vypadá takhle: http://pc.porad­na.net/file/vi­ew/12090-04-jpg

jezdkyně548

děkuji