zjentek

baští nabíječka elektrickej proud, i když na ní zrovna není napíchnutej mobil?

Nejlepší odpověď
Dochy

Ano, počítej podle typu tak cca 1–5% jmenovitého příkonu

Další odpovědi
Hlada

Protože je to už opakovaná otázka s nejasnými odpoveďmi, změřil jsem několik nabíječek s tímto výsledkem:
Nabíječky s transformátorem – 27 – 32 mA
Nabíječky s impulsním zdrojem – 0,3 – 16 mA

lexx

minimální ano ale zanedbatelný
Doplňuji:
ty mA měřils jak ? na rozpojeném primáru a bez zátěže ?

Dochy

Hlada: Připadá mi to trochu divoké. Tos měřil při zátěži, nebo bez? Když si vzpomenu, zkusím změřit doma pár traf wattmetrem (klasický měřák může dost kecat, zvlášť u spínaných zdrojů)
(wattmetr mám sice jen nějakej levnej, ale TrueRMS by dávat snad měl)

Hlada

Je to měřené bez zátěže, jak se tazatel ptal. Měřil jsem to pomocí DU10, DU20 a M-3850. Myslel jsem si, že mezi přístroji budou větší rozdíly, ale kupodivu nebyly. Je jasné, že je to jalovina a nedá se z toho usuzovat, co by naměřil laboratorní wattmetr. Ten ale nemám, mám jen takovou hračku do zásuvky, pro kterou to je odběr pod rozlišovací schopnost.

Dochy

Hmmm zjistil jsem, že ta moje hračka do zásuvky to taky nezměří ☹ bere až celý watty a výš. Tak se pokusím nezapomenout pro případ, že by se mi do ruky dostal slušnej měřák…