MilenaS

Neznáte básničku o čarodějnici, která by šla převést do divadelní podoby?

Básnička s divadelním dějem na Čarodějnice

Dobrý den a ahoj všem, co se zajímají o řádění s dětmi na čarodějnice.
Kdysi jsem na internetu četla úžasnou básničku, která by šla převést do divadelní podoby. Bylo tam něco s ježibabou jak měla Jeníčka v chlívku a jak se zamilovala do dědka a místo Jeníčka vařila jahodovou roládu, … a končilo tím .. hupsli spolu do kapradí.
Prosím, kdo ji zná? Nebo něco podobného srandovního s minimální či nulovou kulisou, tak maximálně pro čtyři herce.
Předem díky za tip!

Odpovědi
led

Ktorýkoľvek príbeh môžte ľahkou úpravou do dialógov a akcií transformovať do divadelného príbehu.
Príbeh o Marienke a Janíčkovi môžte postaviť aj do súčasnosti.

ďalej v diskusii…

led

Človek, ktorý vie „hrať“ svojim hlasom, mimikou a pohybom dokáže zahrať aj bez kulís, bez doprovodnej hudby.

led

tu máte začiatok a zvyšok si dotvorte aj s tou čarodejnicou (nemusí to byť akurát stará žena. Môže to byť napríklad „mimozemšťan aliendrone“.

buďte moderní, dekoráciu nepotrebujete. Stačia diváci, ktorí jednotlivé dekoračné prvky budú s vami predstavovať. 🙂

Rozprávka o Jankovi a Marienke a medovníkovom Hviezdolete.

Prológ:

Matka:Janok, Marienka, kde sa túlate? Zo školy to máte päť minút a ajhľa už pred dvoma hodinami skončilo vyučovanie.
Janko: ale mami, vieš, zdržali sme sa u kamaráta. boli sme na Facebooku a ešte stiahol takú sranda rozprávku o Medovníkovej chalúpke.
Marienka: to ti bola taká prča, hihňali sme sa na nej. taká to bola sranda o dvoch deťoch, ako cestou k babičke zablúdil. No nám sa to nemôže stať.
Matka: Výborne. Mám také odvážne deti. Tak viete vy čo? Choďte odniesť babičke, túto fľašu. Nie že to vypijete! To má na kĺby… A dávajte si pozor, nenastupujte k nikomu do auta, cez cestu choďte len po prechode a na zelenú. Dajte ten lieh babičke a hneď sa vráťte domov.
Janko: Jasnačka mami
Marienka: Nie sme malí a ja sa aj tak nerada vozím v tých mercedesoch

1. Obraz
Janko: pozri, tam na druhej strane, vidíš,to je fáro!
Marienka: Ale mama povedala.
Janko: Povedala, ale veď nie sme malí… poď, teraz prebehneme cez cestu, aha tam ešte stoja na križovatke a zľava nič nejde
Marienka: ale mama povedala

2.obraz
pokračovanie o tom ako mimozemšťan aliendrone unesie na svojom vozidle (rakete, alebo čomsi) Janka a Marienku do svojho Hviezdoletu…

to si už dopíšte sami.