Packal

Poradíte mi báseň na soutěž?

Potřebovala bych báseň na recitační soutěž(min. 3 sloky). Mohl by mi s tím prosím někdo pomoci? Hledala jsem v knihovně, na internetu i se ptala profesorky, ale nic… Jinak chodím do primy(6. třída, gymnázium).
PS: Vím, že se to tu mnohokrát řešilo, ale já v předchozích odpovědích nenašla už vůbec nic…

Odpovědi
anonym

Stačí mi pouze specifikace každého aspektu – téma, typy rýmů, styl, syntax, …

STUDENTKAEVA

Tak určitě bych nechodila do úplný klasiky, ale do něčeho co je takový modernější, napadá mně že když moje kamoška jezdila na rec. soutěž tak neměla báseň, ale takovou pohádku kterou jí udělal táta, nejen že vyhrála školní kolo, ale vyhrála i okres a v kraji se taky nestratila.. No nicméně mně se na netu líbíla třeba tahle http://basnic­ky.cz/Basne/18039-view.aspx ale nevím jestli ve tvém věku je to vhodné http://basnic­ky.cz/Basne/17603-view.aspx ta by byla asi lepší, ale je to na tvém rozhodnutí a taky, aby se ti to dobře učilo..Nebo zkus něco od známého autora neznámého..