Smackdown

Barví se zuby po energetických nápojích?

zuby a žloutnutí.

Odpovědi
marci1

Mimo jiné také. Energ. nápoje obsahují velké množství chemie včetně barviv a umělých aromatických látek, které sklovinu výrazně poškozují. ☹
https://www.pro­zeny.cz/clanek/nej­horsi-jidla-a-napoje-pro-vase-zuby-zpusobuji-zloutnuti-10195

anonym

to ani ne, způsobují ale erozi skloviny a to je ještě větší průšvih než jen nějaké zabarvení. Rozpuštění zubní skloviny je nevratné a zuby jsou pak extrémně citlivé zvlášť pokud jsou energetické nápoje vaším denním chlebem. Zubní eroze vzniká působením kyselin obsažených v těchto nápojích, ale netýká se to bohužel jen energeťáků, kyseliny leptající sklovinu jsou ve velké míře i v coca cole, grepovém, pomerančovém i jablečném džusu. Zkrátka tyto nápoje se musí pít s mírou a ideálně je zapíjet obyčejnou vodou aby v ústech nemohly tyto látky negativně působit.