Avatar uživatele
RQLM

Barvení vajíček ve slupkách od cibule

Přeme se s přítelkyní, jak se barví vajíčka ve slupkách od cibule… Jak to děláte vy? Vaříte je přímo v těch slupkách, nebo až po uvaření v normální vodě je necháte vychladat a loužit v těch slupkách?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? panenka, elektrikář, Kerberus, hanulka11, hanny 2, dědapetr před 4723 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Dělám stejně jako Hanulka. V časopise jsem četla, že když se do vody při vaření vajec přidá trochu oleje, jsou vajíčka pěkně mourovaná. Letos vyzkouším.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Dám slupky do kastrůlku s vodou a do toho vložím vejce a vařím.Dělám to tak mnoho let. Barva je pak pěkná hnědá a dobře se vyškrabují vzory . Někdo vejce uvaří a pak teprve vloží do vařených slupek s tím nemám zkušenost. Letos jsem koupila "košilky "a oblékla je vajíčkům, aby byla zase změna.

už to tu také bylo
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dobry-postup-na-obarveni-vajicek

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Připravíme si:
cibulové slupky, gáza, nitě (popř. provázek)
různé listy, tráva, řebříček, jarní květinky
Na omyté a očištěné vajíčko přiložíme z každé strany jeden list, různé druhy, různé tvary, záleží na fantazii. Omotáme gázou a převážeme nití. Pak barvíme v odvaru z cibulových slupek, odstín záleží na tom, jak dlouho vajíčko necháme ponořené. Po odstranění gázy vajíčko vyleštíme kůží ze slaniny nebo sádlem.Dají se použít i slupky červené cibule.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Dělám to jak Hanulka,vařím ve slupkách.Obzvlášť hezkou barvu mají, když přidáte slupky z červené cibule.
Doplňuji:
Teď jsem si všimla,že to už napsal dědapetr a stejně jako on uvařená vajíčka namastím,aby se pěkně leskly.

Upravil/a: hanny 2

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek