RQLM

Barvení vajíček ve slupkách od cibule

Přeme se s přítelkyní, jak se barví vajíčka ve slupkách od cibule… Jak to děláte vy? Vaříte je přímo v těch slupkách, nebo až po uvaření v normální vodě je necháte vychladat a loužit v těch slupkách?

Nejlepší odpověď
annas

Dělám stejně jako Hanulka. V časopise jsem četla, že když se do vody při vaření vajec přidá trochu oleje, jsou vajíčka pěkně mourovaná. Letos vyzkouším.

Další odpovědi
hanulka11

Dám slupky do kastrůlku s vodou a do toho vložím vejce a vařím.Dělám to tak mnoho let. Barva je pak pěkná hnědá a dobře se vyškrabují vzory . Někdo vejce uvaří a pak teprve vloží do vařených slupek s tím nemám zkušenost. Letos jsem koupila "košilky "a oblékla je vajíčkům, aby byla zase změna.

už to tu také bylo
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dobry-postup-na-obarveni-vajicek

dědapetr

Připravíme si:
cibulové slupky, gáza, nitě (popř. provázek)
různé listy, tráva, řebříček, jarní květinky
Na omyté a očištěné vajíčko přiložíme z každé strany jeden list, různé druhy, různé tvary, záleží na fantazii. Omotáme gázou a převážeme nití. Pak barvíme v odvaru z cibulových slupek, odstín záleží na tom, jak dlouho vajíčko necháme ponořené. Po odstranění gázy vajíčko vyleštíme kůží ze slaniny nebo sádlem.Dají se použít i slupky červené cibule.

hanny 2

Dělám to jak Hanulka,vařím ve slupkách.Obzvlášť hezkou barvu mají, když přidáte slupky z červené cibule.
Doplňuji:
Teď jsem si všimla,že to už napsal dědapetr a stejně jako on uvařená vajíčka namastím,aby se pěkně leskly.