Daniel90102

Barevné led světla na moto ?

Ahoj, chtěl bych se zeptat kde je napsáno že nemůžete mít na moto či auto doplňující světla či osvícení např u auta na podvozku, a vůbec proč ?

Odpovědi
cochee

Píše se to ve Vyhlášce č. 341/2014 Sb. o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. V příloze Technické požadavky na konstrukci a stav výbavy, pod písmenem D) „Technické požadavky na výbavu vozidel světelnými zařízeními:“ a odstavci 1 a 2 se uvádí:
„Vozidla kategorie M, N, O, L, T, C, R nebo S mohou být vybavena jen takovými světelnými zdroji a zařízeními, která jsou pro daný druh a kategorii vozidla stanovena na základě technických požadavků platných v době výroby vozidla nebo technických požadavků pozdějších, včetně požadavků na jejich počet a zapojení.“
A dále:
„Jinými světelnými zařízeními, než jsou předepsána nebo povolena v souladu s odstavcem 1 nebo která jsou povolena podle odstavců 3 až 5, nesmí být vozidla vybavena.“ V odstavcích 3–5 samozřejmě žádné z tebou jmenovaných světel uvedeno není.

elkon

Žádné nesmysly na vozidla nepatří, naštěstí to nedovolí vyhláška, jinak by jezdily po silnicích vánoční stromečky.