zjentek

Bar-B-Q… Co u zkratky barbecue znamenají konečná písmena B-Q?

V článku níže mně to „fakt úžesně“ vysvětlili… a tak jsem tady ;)

"Ne všichni ale ví, co vlastně ta tři písmena znamenají. První, co se vám vybaví, když se řekne barbecue, je určitě omáčka…

BBQ, Bar-B-Q nebo také Barbie je v podstatě tepelná úprava masa na otevřeném či uzavřeném grilu. Tento výraz k nám přišel ze Spojených států, Kanady, Anglie, ale také z Nového Zélandu…

https://www.no­vinky.cz/cesto­vani/amerika/250128-vite-co-je-bbq.html

@Kepler: Bí-bí-kjů (BBQ), to chápu, jenže jeden by si po přečtení článku v linku řekl, že zkratka (BBQ) třeba něco znamená- nějaký tři slova třeba.

Neznačí tedy zkratka nějaký slova? V článku nám už zlehka napověděli- první Bé je Bar! ;)

Nejlepší odpověď
Kepler

Koncovka slova barbecue se čte jako „kjú“, tedy stejně jako písmeno Q. Američané jsou vůbec vynálezci pozoruhodných zkratek, třeba 4you – pro tebe (4 se čte stejně jako for). U nás je průkopníkem aliendrone se svou zkratkou z5 (zpět). Co jiného můžete čekat od Klingona? 🙂

Další odpovědi
kurec

Takových zkratek je více například U se kdyžtak někdy čte jako you je to rychlejší

quentos

Kepler: … ale no tak, z5 se používá dávno… ;{)>

Kepler

Aha, to je možné. Já jsem se s tím setkal poprvé až tady.

zjentek

Jé tak to si taky nějaký svý vymyslím, třeba o5, hihi! ;)