ondra07

Bankovní účet-dotaz.

Zdravím Vás, jsem v tom docela nováček a proto se musím zeptat.

Mám normálně založený os.účet u ČS, mám taky internet bankovnictví, takže zadávám platby na netu a vše s tím spojené.

Mám na účtě asi 50 Kč, chci zadat platbu, která je třeba 500 Kč. Předpokládám, že to půjde, ale budu v minusu asi těch –450 Kč.

Jak dlouho trvá doba, do kdy musím zase být v plusu, aby mi nenaúčtovali poplatky. Do kdy to musím vyrovnat. Je to třeba dva týdny nebo více? Jednou už jsem byl trochu v minusu, ale za asi týden jsem to uhradil, takže v pohodě.

Pokud to někdo ví, poraďte.
Děkuji
Doplňuji:
Nechci žádný kontokorent a nic jiného. Jen mě zajímá ta doba, do kdy musím uhradit ten minus, abych byl v plusu. Přibližně :)

Nejlepší odpověď
quentos

Půjde to, pokud si zařídíte tzv. kontokorent. Více o tomto produktu ČS zde: http://www.csas­.cz/banka/nav/o­sobni-finance/konto­korent/o-produktu-d00018892
Doplňuji:
pokud nechcete kontokorent, tak máte smůlu, jsem myslel, že je to z toho dostatečně zřejmé…

Další odpovědi
postcd

Nemyslim že by šlo jít do mínusu a nic za to nezaplatit byť by to bylo na moment.

anonym

Pokud nemáš dostatek financí, transakce se neuskuteční!

zzzzz

Musíš mít zřízený kontokorent. Ten ti zřídí na minimálně 10.000kč. Tolik můžeš do mínusu, ale nejpozději do roka se musíš dostat do plusu. Je to nevýhodný úvěr, pokud bys v něm byl dlouho má vysoké RPSN, ale pokud je to jen na pár dní, tak se to dá zvládnout.
Doplňuji:
Do mínusu se platba neodešle! musíš mít ten korent