Katrous

Balíček na poště-před zaplacením

Dobrý den,myslíte si že než zaplatím balíček na poště muzu si ho prohlédnout?kvuli podvodu děkuji

Nejlepší odpověď
hanulka11

ne to ne – musíš zaplat a pak prohlédnout

Další odpovědi
Michal Kole

V poštovních podmínkách jsem našel jen toto

"Článek 34
Otevření poštovní zásilky na žádost adresáta

  1. Je-li poštovní zásilka, která je připravena k dodání, zjevně poškozená, podnik poštovní zásilku na žádost adresáta a za jeho přítomnosti otevře.
  2. O otevření poštovní zásilky se pořídí písemný záznam. Kopii záznamu vydá podnik
  1. adresátovi, pokud o to požádal a pokud je poštovní zásilka dodána,
  2. odesílateli, pokud je poštovní zásilka vrácena.

3. Požadavek na otevření poštovní zásilky může uplatnit jen

  1. fyzická osoba, která způsobem podle čl. 23 odst. 1 prokáže, že je adresátem,
  2. zmocněnec adresáta, zákonný zástupce adresáta, zmocněnec zákonného zástupce adresáta nebo oprávněná osoba.

V případě podle písmene b) platí ustanovení odstavců 1 a 2 obdobně."

Zdroj: http://www.ces­kaposta.cz/as­sets/nastroje/zps­.pdf

elvan

Maximálně je možné ho odmítnout a vrátit odesílateli (např. když z něj teče voda, rachtá jako rozbitý a neměl by), ale pošta ho bez placení předat nesmí, za obsah přecejenom nezodpovídá, je to jen zasílací služba.

anonym

zaplatit, přijmout, ale otevřít před pracovnicí pošty. Jedná se případně, že máte podezření na poškození obsahu balíku. Pokud se jedná o podvod, máte u pošty smůlu a musíte se obrátit na orgány v tr. řízení

Dehet

Buhužel to nejde, jedině u PPL na poště jsem pracoval tak to vím, jedině až se balíček zaplatí.