Avatar uživatele
Katrous

Balíček na poště-před zaplacením

Dobrý den,myslíte si že než zaplatím balíček na poště muzu si ho prohlédnout?kvuli podvodu děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3371 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

ne to ne - musíš zaplat a pak prohlédnout

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

V poštovních podmínkách jsem našel jen toto

"Článek 34
Otevření poštovní zásilky na žádost adresáta
1. Je-li poštovní zásilka, která je připravena k dodání, zjevně poškozená, podnik poštovní zásilku na žádost adresáta a za jeho přítomnosti otevře.
2. O otevření poštovní zásilky se pořídí písemný záznam. Kopii záznamu vydá podnik
a) adresátovi, pokud o to požádal a pokud je poštovní zásilka dodána,
b) odesílateli, pokud je poštovní zásilka vrácena.
3. Požadavek na otevření poštovní zásilky může uplatnit jen
a) fyzická osoba, která způsobem podle čl. 23 odst. 1 prokáže, že je adresátem,
b) zmocněnec adresáta, zákonný zástupce adresáta, zmocněnec zákonného zástupce adresáta nebo oprávněná osoba.
V případě podle písmene b) platí ustanovení odstavců 1 a 2 obdobně."

Zdroj: http://www.ceskaposta.cz/asset s/nastroje/zps.pdf

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elvan

Maximálně je možné ho odmítnout a vrátit odesílateli (např. když z něj teče voda, rachtá jako rozbitý a neměl by), ale pošta ho bez placení předat nesmí, za obsah přecejenom nezodpovídá, je to jen zasílací služba.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

zaplatit, přijmout, ale otevřít před pracovnicí pošty. Jedná se případně, že máte podezření na poškození obsahu balíku. Pokud se jedná o podvod, máte u pošty smůlu a musíte se obrátit na orgány v tr. řízení

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dehet

Buhužel to nejde, jedině u PPL na poště jsem pracoval tak to vím, jedině až se balíček zaplatí.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek