Ukulele

Báli byste se používat internetovou službu, kde by ..

Kde by mohl kdokoliv zjistit adresu (ulici) Vašeho bydliště? Přičemž nemyslím přesnou adresu (třeba: Nováková 32b), ale pouze ulici „Nováková“ ..

Za odpovědi děkuji.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Hlada

Né, nebál/a.

Otázka je hypotetická, nevím, o jakou službu by se mělo jednat, ale ani tak bych se vůbec nebál. Už dnes je možné všem, kteří mají pevné linky nebo živnostenské listy pomocí fotomapy téměř nahlížet do kuchyně. V Živnostenském rejstříku je adresa i s datem narození, v Obchodním rejstříku rodné číslo, Plátci DPH mají DIČ=RČ. Podle adresy je možné najít v Katastru nemovitostí vlastníka stavby. Tak čeho se bát? Úchylama se mohou strašit jen malé děti. Praxe je jiná.

Další odpovědi
honza19hk

Né, nebál/a.

Doplňuji:
jestli oba myslíme totéž tak to přece už existuje.např Google stree wiew atd… Když víš adresu dotyčného tak mu můžeš koukat až do oken. Však kvůli tomu měl Google několikrát problémy.

KdoSiOdJinud

Né, nebál/a.

Doplňuji:
Moji adresu může mít kdokoliv trochu schopný během pár vteřin – bohužel…

Drap

Ano, bál/a.

Po tom nikomu nic neni

anonym

Né, nebál/a.

Doplňuji:
Sama občas hledám s pomocí Google mapy nějakou ulici nebo číslo domu.

huxa

Ano, bál/a.

zzzzz

Ano, bál/a.

Bohužel na internetu je spousta úchylů a psychopatů.

Ukulele

honza19hk: Ne, nemyslíme to stejné. Spíš službu (třeba Facebook), kde by například uživatel, měl vedle svého jména, adresu bydliště (třeba Nováková).