Avatar uživatele
iwetax

Babské rady

Znáte nějaké babské rady vymykající se lidskému rozumu?

Např. Kamarádka má miminko chlapečka a toho hodně bolí bříško. Je z toho nešťastná a tak jí tchýně poradila ať namaže chlapečkovi nohy cibulí, že to prý zaručeně pomáhá. Kamarádka to zkusila (smrděl z toho celí byt) Samozřejmě to nepomohlo.

Mě když jsem se svěřila přítelově babičce , že kojená dcera kaká jednou za 5dní mi poradila ať jí z obyčejného mídla vytvaruju čípek a ten jí dam do zadečku (samozřejmě jsem to neudělala). Nemohla jsem jí vysvětlit, že to takhle kojené děti mají.

Dále jsem se dozvěděla např. Že jí mam dávat místo sunaru kozí mléko, je prý lepší. Dudlíka do medu, v 8měsících kakao…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5133 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Za celý život jsem si vyslechla tolik rad a tolik toho,co dělám špatně a jak bych to měla dělat,že kdybych to sepsala,bude z toho román.Každý musí dle svého vlastního rozumu,samozřej­mě,že některé rady pomohly,nebyly jen ty padlé na hlavu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lucimia

Znám babské rady především v těhotenství jako je: „Teď musíš jíst za dva, když jsi těhotná!“ „Nesmíš podlézt šňůru na prádlo, jinak bude mít dítě kolem krku pupečník…“ „Špičaté břicho značí holčičku, kulate kluka…“ 😁 Ale je to spíš usměvné…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

To je tezke babske rady se traduji,nesmi se to , ale vsechno brat na zretel,jsou rady a rady.Urcite lidi se snazi pomoci i s vymyslem maji to tak dany ze delaji spravne a jsou rady,ktere jsou uzitecne,no zase se nam nezamlouvaji.A tak kdyz chceme radu je nelepsi-kniha-DOMACI LEKAR.Je drazsi,ale uzitecna.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Všechny rady taky nejsou k zahozeni jak Vy tvrdite.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Oskare, nepiš některou. Nebo několik?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek