arygnoc

babičky, mamičky, vedia vaše malé deti/vnúčence, čo to je?

špulka nite
klbko vlny
náprstok
jojo
káča

poznajú

tri prasiatka
červenú čiapočku (karkulku)
ako išlo vajce na vandrovku
o perníkovej chalúpke
princezná na hrášku

a podobne?

Či videli živú kravu, kozu, sliepku, sa radšej ani nepýtam, … (nie v ZOO!)

Šokoval ma totiž vnuk (3 roky) – v živote nevidel klbko vlny!

Nejlepší odpověď
Drap

Nejsem ani babička, ani matka, ale vnuci toto všechno znají. Zvířata všechny živá a v přirozeném prostředí pravidelně chodíme prohlížet.

Další odpovědi
johana 56

Maminka ovládá veškeré ruční prace,ebyl problém se je naučit.Zvládly to také její vnučky a vnuci (kluky to dokonce bavilo).
O drůbež,králíky i prasátko se uměly postarat,větší zvířata vídaly u sousedů.Při prázdninových pobytech v horách měly radost,když se jim podařilo zahlédnout živého medvěda ve volné přírodě.

Doplňuji:
omlouvám se …se děti uměly…

huxa

Ještě nemám děti, tak odpovím za sebe. Jako malý jsem se naučil plést šály a hrozně mě to bavilo. Nikdy jsem neslyšel špulka nitě, ale měl by to být ten držák, na kterém je niť namotaná, že ano?
Krávy chová soused a teta naproti nás má slepice, tudíž máme doma denně čerstvé mléko i vajíčka, stejně je ale lepší do kávy mléko polotučné.