Savier

Azbest ve školách a školkách

Zdravíčko, koukal jsem se na starou mapu z 60 let a všiml jsem si že školka do které jsem chodil stojí už od dob komunismu… Nejdřív jsem to nepoznal protože proběhla rekonstrukce ale ta mapa mi to potvrdila. Nedávno jsem četl článek že byl rakovinotvorný azbest naměřen v některých školkách a školách v ČR 😕 Jsou me obavy na místě? Rakovina po expozici azbestem se projeví většinou až za 20–40 let takže kdybych vdechl azbest už ve školce tak by mi moc času už nezbývalo 😕 Dá se někde zjistit jestli byl v te školce naměřen azbest? Hledal jsem ale nenašel jsem… Nějaká databáze?

Odpovědi
Hlada

Hrozí ti smrt z vyděšení, nikoli z azbestu. Nečti brakovou literaturu ani po ní nepátrej.

Filip84

Jo, všecko je možné, jo, si pustím hodnotný film Sonnenallee (1999) a budu zainformovaný, jak to z azbestem funguje, ne? Proboha! 🙈 I bez jakýchsi měření, nebo databasis, ne? Takže vybavené, ok? Pustíš si film Sonnenallee (1999), tím je causa azbest vyřešena, ergo i problém vyřešen a harmonie obnovena. 🙈😎

Tak, to je prvá věc, teď ty další dvě.

Jsou dvě možnosti:

  • buďto jsi další troll a děláš si z nás tady prdel. V tom případě: jdi do prdele, ok!? Jo, vypadni, hotovo. 🙄🤓🤪😂😂😂
  • nebo jsi další pacient s hlavou, těch tu je! S největší pravděpodobností trpíš generalisovanou úzkostnou poruchou. V tom případě, jestli to, co tu píšeš, opravdu a skutečně myslíš vážně, objednej se ke svému praktickému lékaři. Vytiskni všecky tady ty dotazy, nebo si je ulož do placatého přístroje, nebo tak něco a podobně, ukaž je svému praktickému lékaři, popiš mu stavy, které prožíváš. On Ti napíše poukaz ke klinickému psychiatrovi. Klinický psychiatr Ti napíše „prášky na hlavu“, jo, tady je takových co to berou – zapadneš, jako. Napíše Ti antidepresiva, a než zaberou taky anxiolytika. Tak, budeš mít prášky na hlavu, budeš takto diagnostikovaný pacient s hlavou, jo, a pak zase navštívíš svého praktického lékaře a požádáš ho o poukaz k psychologovi. Ten s Tebou bude tady ty pakoniny probírat, jo, on je za to placený fundusem, arciť blbě, ale je, jo, je tam od toho a my budeme mít svatý pokoj! Chápeš to!? 🙈🙄🤪🤓😂😂😂

Mravenec

Přestaň stále otravovat s nesmysly. Divím se, že ti to mnoho uživatelů ještě žere. Chodíš ven? Co si zaběhat? Nebo se bojíš infarktu? Začni už konečně žít jako normální, mladý člověk.

elkon

Podle mě je to nesmysl (nějaký pochybný článek). Azbest není plyn a škodlivé může být vdechování prachu při jeho řezání (a také by to muselo být dlouhodobější). Už toho bylo napsáno dost, ale vyplašenci se stále najdou. Stačí hledat odborné informace.

Drap

Počkej tedy 40 let a budeš mít jasno.

paul1

Nějaké info je na internetu, snad se při rekonstrukcích staveb postupovalo správně.

Zdroj: https://www.du­mazahrada.cz/cla­nek/zivotu-nebezpecny-azbest.html

Savier

elkon: Děkuji za odpověď. Já vím že azbest není plyn, ta školka prošla rekonstrukcí a při te rekonstrukci se mohl uvolnit azbest. Ta rekonstrukce byla právé ten rizikový faktor…