Elk

Azbest. Kde a v jakých provozech se může ještě používat? Jak se bránit?

Doplňuji:
U nás v práci se používá celkem běžně – jak čerstvý, tak použitý, válí se to kdekoli, nikde není žádné místo pro ukládání…a nikdo se nediví…!
Na netu nemůžu na toto téma najít žádný slušný odkaz.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

V České republice je používání azbestu regulováno zákonem o chemických látkách, který zmocňuje k vydání vyhlášky se seznamy nebezpečných chemických látek a chemických přípravků, jejichž uvádění na trh je zakázáno nebo omezeno. Příloha k vyhlášce pro azbest se uvádí: „Uvádění na trh, do oběhu nebo používání těchto vláken a výrobků, do nichž jsou tato vlákna záměrně přidávána, je zakázáno“.
Doplňuji:
Zde je něco o azbestu a jeho zdravotních rizicích.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Az­best