independent

Až vystoupíme z EU, nechtělo by to vstoupit do Commonwealthu?

Britského samozřejmě.

Odpovědi
Kepler

Jednak nepovažuju vystoupení ČR za pravděpodobné, jednak do toho společenství nelze vstoupit. Jsou to území po celém světě, která měla historicky nějakou vazbu na Britské impérium (bývalé kolonie a tak). Tedy jsou to území. která Británie vybrala. Dnes už mají ty suverénní státy víceméně symbolický význam. které mají společnou jen formální panovnici Británie – nyní Alžbětu II., snad i částečně jazyk a kulturu.

anonym

To je pořád málo, musíme vystoupit z evropského kontinentu fyzicky, já navrhuji odpálit na hranicích ČR několik jaderných bomb, pohnout tektonickými deskami a ocitnout se uprostřed oceánu jako samostatný český kontinent … pak teprve konečně budeme úplně sami, bez sousedů, bez partnerů a šťastní, tedy někteří … především Tomiovci a podobní, kteří v tomto stavu izolace vidí nějakou skrytou výhodu. Nebo rusofilové jejichž motivace je víc než zřejmá a jen čekají na příležitost zaprodat svou zemi tím nejodpornějším možným způsobem a šoupnout ji pod křídla Ruské federace, ideálně sovětského svazu pokud se tu zrůdu podaří oživit, na který mají plno šťastných vzpomínek :-/

anonym

ČR by měla bejt kolonií Lucemburska nebo Německa✊ blahobyt pro Český národ!

xxx3

Nebo Ruské federace, ne? Mít v čele říše takového alfa samce, to přece není k zahození ;)

independent

Sami to nezvládneme, to je mi jasné, ale něco jiného, kdy to naše politiky táhlo k UK snad by se dalo k nim vstoupit, je jiná doba pak by nemuseli naši občané emigrovat

independent

Marley, to jsem teda nepochopil, nejsme snad kolonií Německa?

anonym

Jenom proto, že ses to dočetl na facebooku Tomia Okamury to ještě nemusí být pravda. A toto skutečně je jenom čistý blábol. To už můžeš tvrdit že jsme kolonií v podstatě kohokoliv kdo v rámci české ekonomiky investuje do výrobních kapacit nebo kdo od nás odebírá naše produkty a náš export je na něm tedy částečně závislý… je opravdu dětinské z toho vyvozovat takto přemrštěný závěr a označovat nás za kolonii. Na trhu bude vždy nějaká země ekonomicky výkonější než naše, je tvoje řešení neobchodovat s nimi abychom nemuseli mít pocit ekonomické závislosti ? Blbost že ?