dust8

Měla by se vánoční výzdoba a stromek sklízet až 6. 1.?

Odpovědi
Arne1

Proč tak brzo ?

dudu

V naší rodině odjakživa odstrojujeme stromek až po Hromnicích. Díky jeho zalévání zatím stále vypadá svěže a překrásně voní.

Kepler

U nás a nejen u nás se to takto dělalo.

elkon

Je úplně jedno, kdy se to sklízí. Pamatuji, že moje babi mívala stromek ještě na začátku března. Mívali ho v pokoji kde se netopilo. Vydržel v pohodě, protože ho děda uříznul čerstvý na stráni. Už je to ± šedesát let.

Bobek 2

Církevně končí vánoční období na svátek Křtu Páně, což je první neděle po Třech králích. Ale jinak je to na každém soudruhovi, co si kde ozdobí a jestli stromeček vyhodí už v listopadu, nebo jestli si ho nechá v obýváku až do léta. Spíš je komické, když v obchodních domech mají vánoce už někdy od října.

Michálek1245

Já nevím, skliďte si ji, když vás přestane bavit, ne? Já třeba beru to, že pro někoho je ta inspirace, respektive ta výzdoba, kterou našli třeba v magazínu o tvoření, takže si to nechá třeba do konce ledna. Mimochodem když jsem koukal na jedny poslanecké interpelace někdy na začátku března, tak měli v Poslanecké sněmovně stále vánoční stromek, takže bych byl naprosto klidný. 😁