annas

Autorské právo?

Pokud manželé spolu píší knihu a jeden z manželů zemře a ten druhý ji po čase dopíše sám, tak jak je to s autorským právem.
Dejme tomu, že kniha bude vydána, tak ostatní dědicové mají nárok na odměnu? Jde mi o to, že kdyby ji ten druhý z manželů nedopsal, tak by žádná odměna nebyla. Jak je to dle zákona?

Nejlepší odpověď
jkjk

Autorsky zakon stanovuje, ze chraneno je i dilo rozpracovane. Take resi spoluautorstvi:
„(5) Není-li dohodnuto mezi spoluautory jinak, je podíl jednotlivých spoluautorů na společných výnosech z práva autorského k dílu spoluautorů úměrný velikosti jejich tvůrčích příspěvků, a nelze-li tyto příspěvky rozeznat, jsou podíly na společných výnosech stejné.“
Rozepsana kniha tedy mela byt resena jako majetek v ramci dedickeho rizeni. Dedicove tedy mohou iniciovat obnoveni dedickeho rizeni a vyporadani tohoto majetku.