Oprah

Autorske pravo

Chci vyrabec vec,ktera uz na trhu je leta,a vymyslela jsem si ze to budu vyrabet z jineho materialu a jinym zpusobem.Muzu si to nechat nejak zaregistrovat,aby se toho nekdo nechytnul.Chci to totiz vyrabet jen ja sama,kdyz jsem si to takhle vymyslela.Poradte na jaky urad zajit a pod cim zazadat registraci,nebo jestli to jde zaregistrovat jako napad.Nechci aby to nekdo delal,je to jen muj napad.Diky

Odpovědi
Kurzewski

Podle vyznění otázky se na toto vztahuje tzv. průmyslový vzor (je-li to ne zcela zásadní modifikace čehosi již vyráběného). Patenty, ochranné známky a průmyslové vzory spravuje v ČR Úřad průmyslového vlastnictví. Na jejich poměrně přehledných stránkách http://www.up­v.cz/cs.html je možné dozvědět se více, měli by být ochotni poradit i telefonicky, či osobně.

Zdroj: www.upv.cz/cs.html