massic

Jak zjistit, kdo inicioval zápis do katastru nemovitostí?

Dobrý den, jak prosím zjistit, kdo inicioval zápis do katastru nemovitostí? Otec měl pět let oddlužení, přičemž insolvence byla uvedena i v katastru na jeho dům. Nyní po jejím skončení se objevilo „Exekuční příkaz k prodeji nemovitosti“. Což je absurdní, když to byl přece smysl celého oddlužení. Jak se dá vyžádat autor změny?
Děkuji

Nejlepší odpověď
Hlada

Zeptejte se na katastru. Ke každému vkladu musí existovat vkladová listina. Insolvence sama o sobě není důvodem k zápisu do KN. Půjde o něco jiného. Lze se domnívat, že otec měl nějakou pohledávku zajištěnou zástavním právem, která nebyla vyrovnaná a nedošlo k prodeji nemovitosti. Není na tom nic absurdního. Věřitel přece musí nejdřív prodat veškerý svůj majetek a teprve pak žádat o oddlužení.

Další odpovědi
Pepa25

Velmi jednoduše a rychle se to dá zjistit z výpisu z KN k příslušné nemovitosti. Každopádně je potřeba na takový zápis ihned reagovat! Když tak napište soukromou zprávu.

Drap

Pokud neni v katastru kdo provedl změnu, tak se to nedozvíš. Pokud se ti to zdá absurdní, budeš muset dokázat před soudem, že to pravda neni.

Kazatel

U uvedeného zápisu bývá i spisová značka exekutorského úřadu, tak že je třeba pátrat tímto směrem.

Drap

Příspěvek smazán administrátorem.

Drap

Z osobní zkušenosti vím, že ne vždy jsou schopni na katastru dohledat, kdo zápis zmšnil