Avatar uživatele
Registrovaný

Autopůjčovna mne nechala přes 48 hodin v Německu. Mám právo na odškodné? Roming, diety,újma na hygieně,zvýšený stres atd

autopůjčovna mne nechtěla poskytnout náhradní vůz a opravu zajistila po víc jak 48 hodinách. dojezd z prahy cca 8hodin.
Případ.
V Praze jsem si v 10 ráno půjčil automobil v 16 hodin jsem nahlásil závadu které nevznikla mojí vinnou v 18 jsem musel být ve skladu. Jednatel půjčovny mne arogantně odbil dovezte mne auto já Vám ho vyměním, nereálná věc přijet s nepojízdným autem s vahou lehce pod 3,5tun. půjčovna na mne zkoušela ať si zaplatím odtah cca 150eur. Po nátlaku mého právníka v Praze se udajně snažily vyjednat opravu vozu ve servise 300metru od mne nasledující den v 8ráno. Po dojítí na servis mne technici a shop manager jasně a důrazně daly najevo že oprava se nekoná a o ničem nevědí! po celem dnu volání do prahy mne pan jednatel tvrdil snažte s eje to dohodnuté ale technici tvrdily opak cca okolo 15hodiny mne zavolal jednatel a pane Šanda oprava se nekoná jede pro vás odtah od fiata a tam vás opraví. po asi po 1hodině jsem volal že odtah pořad nic on musíte vydržet tak jsem každou půl hodinu informoval že se nic neděje cca v 18hodin mne zavolal že údajně fiat značkovej autoservis nehodlá opravit vůz po dalším nátlaku mého právníka že auto jim necham tam kde je a odjedu do Prahy stopem je přinutila zajistit servis v Ivecu s tím že údajně odjedu do dvou hodin tak jsem zajistil aby na mne ve skladu na výdeji počkaly uplně zbytečně po hodině v servisu mne technik řekl že auto bude opraveno možná za 1-3 dny. že mají moc práce. t tento okamžik autopůjčovna mne dala možnost půjčení vozu za 20kauce + že si seženu řidiče a taky si zaplatím sám naftu( další náklady co by vznikly mne) nereálná věc už takle mne ta sranda stala přes 20tisíc. Tak jsem to odmítl nehodlám platit za poruchu jejich vozu víc peněz!!!!! po 20 hodinách v ivecu opravily vůz ale daly mne ho až přijel frajer z Prahy naotočku zaplatit cca800 Eur! oprava v čr. vlastním mechanikem cca 3tisíce z toho 2tisíce díl co se měnil.
po příjezdu do prahy po skoro 4 dnech od výjezdu jsem předal autopůjčovně dohodu o náhradu nákladů spojené s více pobytem na německém území Diety, roming, ušlí zisk, újma na hygieně, zvýšený stres plus sankce za skladné na skaldě jelikož bylo 4 dny zboží déle na skladě (zabíralo plochu a pod dodavatele)

Děkuji moc za odpovědi. a děkuji všem co to dočetly M.Š
Doplňuji:
společnost je Maxi půjčovna dodávek Praha.
Ap auto je autobazar spojený s půjčovnou.

Co potřebujete při jednání s námi:

Fyzická osoba:
Občanský průkaz
Řidičský průkaz
Vratná záloha (kauce), 20.000,- až 40.000,- Kč

Živnostník:
Živnostenský list
Občanský průkaz
Řidičský průkaz
Vratná záloha (kauce), 20.000,- až 40.000,- Kč

Právnická osoba:
Výpis z Obchodního rejstříku
Musí být přítomen jednatel společnosti a nebo osoba na základě notářsky ověřené plné moci.
Občanský průkaz
Řidičský průkaz
Vratná záloha (kauce), 20.000,- až 40.000,- Kč

Vozy jsou chráněny vyhledavacím systémem proti zneužití - odcizení

V ceně je zahrnuto:

Havarijní pojištění
Pojištění odpovědnosti (povinné ručení)
Dálniční poplatky v ČR
Silniční daň
Přistavení vozidla (Praha, zdarma od 3 dnů a výše nebo za příplatek) ¨

toto jsou téměř podobné podmínky http://www.car4rent.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Těžko Vám radit,když nevidím smlouvu.Podle obchodního zákoníku by jste nárok na náhradu škody měl.Jde o obyčejnou reklamaci služeb. Ovšem ve smlouvě o výpůjčce mohou být různé fígle,které Vaším podpisem,třeba i z Vaší strany nevědomky,vyšší právní normu negují. Pokud se jedná o vyšší částku,bylo by vhodné navštívit právníka a palmáre přičíst k požadované částce.Víc nelze bez znalosti smlouvy říci.
Doplňuji:
- Pokud smlouva neobsahuje něco konkrétnějšího,pak máte smůlu.Ony velmi chytře napsané obchodní podmínky stanoví jen povinnosti zákazníka a vůbec ne žádná jeho práva.Není hlavně konkretizována „asistenční služba“ a kdo a jak ji plní.Není stanoveno do kdy má být přistaveno náhradní vozidlo a jak bude postupováno právě při poruše v zahraničí,tedy kdo a jak bude jednat a konat.Společnost vlastně ze svých ,opravdu svých a pro sebe výhodných obchodních podmínek nic neporušila,resp. své nulové povinnosti tam dané splnila.No a vy jste tohle podepsal a souhlasil s tímhle vychytralým paskvilem.A navíc jste podepsal tzv.rozhodčí doložku,takže nemůžete s tímhle k soudu,ale případný spor bude rozhodovat arbitr určený někým,kdo bude mít asi bližší vztah k firmě a to podle Rozhodčího řádu za sazby jím určené a s výsledkem ,který bude asi odpovídat takto sepsané smlouvě,která vlastně takovým sporům nahrává. Ale zkusit to můžete i když předpokládám další ztrátu,protože soud Vám může náklady přiznat,ale tady platíte i když prohrajete.
- Ze zákona máte právo jen na jedno – stížnost u České obchodní inspekce na skutečnost, že jste byl poškozen na svých právech tím,že při sjednávání smlouvy jste nebyl „poučen o podmínkách případné reklamace“-pokud nejsou napsány někde na smlouvě o výpůjčce,zpravidla mikroskopickým písmem.Ale to Vám vzniklou ztrátu nenahradí.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

poprosil bych Vas o jmeno autopujcovny:) at vim, cemu se mam vyhnout. nevyznam se v pravu, ale znova bych si od zacatku do konce procet obchodni podminky, ktere jste podepisoval, tam by to vsechno melo stat.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

michalsanda

Omlouvám se ale bod 6 neplatí naštěstí paltí pouze body 1-5 a bod 7 nerozumím hlavně pasážím že je něco zdarma a pak to se učtuje podle ceníki
. Asistenční služba: služba zahrnuje výjezd asistenčního vozidla ZDARMA v rámci celé ČR. Pokud bude zároveň objednána "Cesta mimo ČR", pak se asistenční služba ZDARMA vztahuje i na zahraničí. Nevztahuje se na škody způsobené na pneumatikách, škody způsobené nesprávnou obsluhou (př.: palivo, střešní zahrádka, řetězy, apod.), výměna žárovek a skutečnost, kdy nájemci dojdou PHM. V případě neoprávněného vyjetí asistenčního vozidla nebo není-li služba sjednána, jsou účtovány poplatky podle ceníku autopůjčovny .

2.Náhradní vůz (dále NV): služba zahrnuje poskytnutí náhradního vozidla ZDARMA. Není-li služba sjednána, je NV účtováno cenou podle ceníku autopůjčovny.

3.Odtah vozidla: obsahuje odtah půjčeného vozidla v rámci ČR. Při objednání "Cesta mimo ČR" platí služba odtah i v zahraničí. Není-li služba sjednána, je účtována cenou podle ceníku autopůjčovny.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2235
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 1001
Zlatý mosoj 685
Zlatý led 546
Zlatý gecco 534
Zlatý zzzzz 450
Zlatý marci1 441
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý JájsemRaibek 420

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.