Autonehoda zaviněná uvolněným kolem

Uvolněné kolo z mého vozidla narazilo do protijedoucího vozidla a způsobilo na něm hmotnou škodu kolem 30000 KČ bez zranění.
Policie byla přivolána a předá věc na komisi.
Jaké postihy mne čekají a zaplatí to pojišťovna?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

pojišťovna škodu uhradí, od toho je povinné ručení-viz odpověď. Co se týká viny a pokuty a bodíků-viz. odpověď tak to bych tak černě neviděl.
Je pravda, že kontrola vozidla před jízdou má být, ale dokaž, že jsem ji neprovedl a závada, stala se během jízdy. Nechci to polemizovat, ale myslím, že by se to dalo pšknš okecat, takže z toho bych strach neměl.
Oni musí dokázat opak toho co tvrdím. A bohužel oni už maj na důkazy dost pozdě.

Další odpovědi
dejv.s

Dobrý den. Pojišťovna zaplatí škodu zpusobenou provozem vozidla. A škoda byla spusobena provozem vozidla. To jestli ulitlo kolo nebo se vuz rozjel protoze nebyl zabrzdeny to je fuk. Kazdopadne jedno je jiste, pokutu a nasledky ponese ten co v danou chvili ridil vozidlo protoze je povinen si vozidlo kontrolovat pred jizdou vcetne kontrola kol a dotazení sroubu!!! Nikdo to nedela ale zakon na to mysli!!
Takze ridice ceka pokuta za zpusobenou dopravni nehodu a bodiky. Tak hodne stesti Dejv