Fanda02cz

Musí se řešit autonehoda, při níž nedošlo k poškození vozidla?

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se musí řešit kolize vozidel bez poškození obou účastníků (přední rám x tažné zařízení). Pokud ano, přijdu o bonusy i v případě, že nebude na vozidlech žádná škoda?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na výši škody. Stačí řešení i poškození jednoho vozidla.

Další odpovědi
Lgee

Ano.

mosoj

V tomto případě, pokud se oba účastníci dohodnou, tak není třeba nic řešit ani hlásit.

Dochy

Řešit se musí každá nehoda. Přeci to nenecháš jen tak.
Pokud jde o řešení přes pojišťovnu a policii:
Pokud se oba dohodnete a vyřešíte vše na místě k oboustranné spokojenosti – s rozumnou mírou pravděpodobnosti, že nevznikla nikde žádná další skrytá škoda a nic nemá nebezpečné poškození, můžete si podat ruce a rozejít se. Samozřejmě to má rizika – pokud se později objeví nějaký problém, už to budete těžko řešit.

Policii musíte zavolat (pokud si pamatuju) v případech:

  • poškození zdraví
  • poškození věci třetí osoby
  • škoda nad 100 000kč
  • potřeba řešit dopravní omezení