vikky

Autonehoda a alkohol, poradíte?

Dobrý den,
zajímolo by mě kolik let vězení čeká člověka,
který zavinil nehodu při které zemřel člověk,další umřel v nemocnici za několik dní po tom a jeden je těžce zraněný,ještě měl zákaz řízení a byl pod vlivem alkoholu a bez řidičáku.také by mě zajímalo jestli je možné,že se trestu vyhne,sám je na tom zle a čeká se že bude mentálně postižený kuli poškození mozku po nehodě.
Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
standa

Pokud odhlédnu od vámi zmiňované domněnky zdravotního postižení viníka a budu se zabývat pouze jedním trestným činem (neřeším opilost, zákaz řízení), tak to vypadá na trest v rozmezí 3–10 let

§ 143/4 Usmrcení z nedbalosti

Odnětím svobody na 3–10 let bude pachatel potrestán, způsobí-li(…) smrt nejméně dvou osob.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast2h1d1­.aspx

Další odpovědi
ReHu

Dala bych mu doživotí.
Chudák jeho rodina, nebo daň.poplatníci.

venkovan

Raději nad trestem takového nemyslet. Má větší práva než pozůstalí.

led

Má šťastie, že u nás platia moderné humánne zákony. Čo keby bol súdený podľa zákonov kráľa Chamurabiho – oko za oko. V prípade alkoholu za volantom sa prikláňam k týmto starovekým zákonom. Je to kruté, ale možno by to pomohlo.